Новини
Україна
Україна-суспільство
Політика

10, 20 і 100 тис. грн – стипендії найкращим учням України


Президент Володимир Зеленський підписав указ, який передбачає стипендії  найкращим учасникам зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), а також премії переможцям всеукраїнських і міжнародних учнівських олімпіад.

фото - freepik.com

Як повідомляє Офіс президента, щороку буде передбачено 250 стипендій для найкращих 10 учнів з кожного регіону України за умови, що дитина обирає та навчається в українському виші. Топ-10 найкращих учнів області визначатиметься за результатами ЗНО. Кожен із цих учнів щомісяця буде отримувати президентську стипендію в розмірі 10 тис. грн, тобто усього 120 тис грн за рік.

Разова премія у 20 тис. грн передбачена для переможців на всеукраїнських учнівських олімпіадах та премія у розмірі 100 тис. грн – для переможців міжнародних олімпіад.

«Найважливіше – це наші діти. Майбутнє нашої країни. Я підписав указ щодо премій, стипендій і грантів для найрозумніших, найталановитіших учнів України. Наразі уряд готує порядки їхніх нарахувань», – розповів глава держави.

Зеленський додав, що щомісячні президентські стипендії переможці всеукраїнських та міжнародних олімпіад вже отримують.

фото - freepik.com

Про гранти

За словами президента України, щороку виділятимуться президентські гранти для здобуття вищої освіти за кордоном. Йдеться про виші США, Великої Британії, Німеччини, Франції, Канади, Японії, Китаю, Південної Кореї тощо.

«Обов’язкова умова: після здобуття диплома – повернення в Україну та робота на державній службі протягом трьох років», – повідомив президент.

«Погляд» повідомляв, що вийшла нова книга для юнацтва «Спільна мова. Як народжуються і живуть слова».

Читайте також, чому школярів не залучатимуть до прибирання класів.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.