Новини
Російсько-Українська війна

ЗСУ врятували пітона з палаючого танка (ВІДЕО)

Російські окупанти покинули триметрового пітона в палаючому танку. Відомо, що змію викрали з елітної лазні під час окупації Куп'янська.

Військовослужбовець Богдан, під час виконання бойового завдання, врятував триметрового пітона з під палаючого російського танку. Змію російські окупанти вкрали з елітної лазні під час окупації міста.

Врятовану тварину українські військові назвали Куп'янськом, на честь звільненого міста, і передали харківським серпентологам.

"Це було у вересні, ми штурмували Куп'янськ, і у нас була позиція із бомбосховищем. На нас щодня виїздило два танки. Вони обстрілювали наші позиції, випускали по 9-10 снарядів й ховалися у лісі. За три дні нам це набридло і ми вирішили їх підбити. Ми знайшли ці два танки, підбили їх і вони почали горіти. І я побачив як з-під одного танка виповзає пітон – у багнюці, весь замурзаний. Я підбігаю, ловлю його як канат, і тягну за собою. Відбіг трохи, скрутив його в клубок, під курткою затиснув і побіг далі, бо танк почав вибухати. Добіг до розбитої хати, знайшов мішок і поклав його у мішок".

За словами військовослужбовця пітон міг виповзти із зруйнованого росіянами тераріума, або ж був викрадений окупантами задля втіхи чи їжі.

Пізніше Богдан привіз пітона до Харкова та через знайомих волонтерів знайшов для нього новий дім.

"Я розумів, що тварина не винувата, і її треба годувати, а я часто на бойових виїздах місяцями. А лишати його з дівчиною я боявся, бо це велика змія. Я подзвонив волонтерам і кажу: у мене є триметровий пітон, його треба кудись подіти. Вони спитали, де я його взяв. Я відповів, що це трофей відбитий у росіян".

У підсумку пітон на ім'я Куп'янськ опинився у професора Харківського університету імені Каразіна Дмитра Шабанова. За словами Шабанова, плазун не агресивний, звиклий до людей, раз на кілька тижнів їсть щурів. Військовий Богдан при нагоді провідує врятовану ним тварину.

Як повідомляв "Погляд" раніше, Збройні сили України звільнили від російських загарбників понад 30 населених пунктів на Харківщині. Серед них було місто Куп'янськ, яке було звільнено вранці 10 вересня 2022 року. Після звільнення Куп'янськ та Куп'янський район перебувають під постійними обстрілами російських окупантів.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.