#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Київщина
Вишгород
Київщина-суспільство
Політика

Жителі Вишгородщини збирають підписи за збереження району

06.07.2020 Косянчук Інна 0

На сайті електронних петицій Верховної Ради опубліковано петицію, яку на 17 годину 47 хвилин підписали 972 особи. Окрім того, збирають і підписи у паперовому вигляді.

Скріншот із сайту електронних петицій Верховної Ради

«За збереження Вишгородського району» – таку назву має петиція, опублікована 3 липня на сайті електронних петицій Верховної Ради. Авторка документа – жителька Вишгорода Галина Макаренко – звертає увагу на те, що згідно з пунктом 29 частини 1 статті 85 Конституції України, до повноважень Верховної Ради України належить утворення і ліквідація районів, встановлення і зміна меж районів і міст, віднесення населених пунктів до категорії міст, найменування і перейменування населених пунктів і районів.

«Вважаємо, що прийняття Постанови про утворення та ліквідацію районів є грубим порушенням Конституції України, у зв’язку з відсутністю законодавчої бази, що регулює адміністративно-територіальний устрій в Україні, так як питання територіального устрою можуть вирішуватися виключно на підставі закону», .зауважує авторка петиції й закликає народних депутатів: «Ми, громадяни України, мешканці Вишгородського району, вимагаємо від вас захистити наші інтереси, не голосувати за проект постанови № 3650 «Про утворення та ліквідацію районів» і зберегти Вишгородський район».

На підтримку петиції у мережі Фейсбук створена група «За Вишгородський район», де люди діляться думками, вміщують поради щодо порядку підписання петиції на сайті Верховної Ради, а також дискутують.

На 17 годину 47 хвилин хвилин було зібрано 972 підписи.

Багато це чи мало, зважаючи на те, що петиція була опублікована 3 липня, і чи встигнуть жителів Вишгородщини зібрати необхідні для розгляд документа 25 тисяч голосів? «Погляд» попросив висловити свою думку щодо цього авторку петиції.

Фото з Фейсбук-сторінки Галини Макаренко

«За 4 дні майже 1000 голосів – це нормально, - зазначила Галина Макаренко журналісту «Погляду». – У нас є сподівання, що депутати не встигнуть прийняти постанову, адже у них залишився лише тиждень. Також люди нам пропонують збирати паперові варіанти підписів. Так ось, ініціативні групи працюють у всіх населених пунктах району, активно збираються підписи за збереження Вишгородського району. І вже зібрано майже 2 тисячі таких підписів".

На запитання – яким чином паперові підписи корелюються з електронною петицією, Галина Макаренко пояснила: «Оскільки я ініціатор електронної петиції, ці паперові підписи будуть акумулюватися теж у мене. І якщо ми їхатимемо під Верховну Раду відстоювати свій район, ми будемо демонструвати ці підписи депутатам і аргументувати  ними свою точку зору, а також апелювати, що у нас є ще й електронна петиція, коли нардепи розглядатимуть наше питання». Також пані Галина розповіла, що люди досить активно підійшли до збору підписів.

Раніше "Погляд" інформував, що 22 червня під час засідання профільного підкомітету Верховної Ради під будівлею комітету відбувся пікет, на якому представники від низки районів намагались переконати народних депутатів у необхідності створення додаткового району – Вишгородського.

Як повідомляв "Погляд", в.о. голови Вишгородської РДА Олексій Данчин вважає, що жителі Вишгородщини нічого не виграють, якщо Вишгород залишиться районним центром.