#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Києво-Святошинський район
Довкілля
Земля

Жителі Музичів щомісяця здають 5 тонн сортованих відходів

08.05.2019 Катерина Бенке 0

Фото: Tetiana Nemyrovych

З моменту відкриття пункту прийому вторинної сировини в рамках проекту "Чисті Музичі та Неграші" жителі сіл щомісяця здають близько 2,5 тонн сортованого сміття.

Про це "Погляду" розповіла еко-активіст Тетяна Немирович.

Проект "Чисті Музичі та Неграші" почали у 2016 році за ініціативи організації "Змінимо село разом". За цей час у селі Музичі відкрили пункт прийому вторсировини, працівники якого також допомагають сортувати відходи. За перші півроку жителі здали 20 тонн сміття.

Ініціатива просунулась ще далі. За сприяння активістів всі торговельні заклади та місця громадського харчування на території двох сіл почали здавати свої відходи до сортувальної станції. Жителі приватних будинків також почали сортувати, виставляючи окремо мішки зі звичайними, несортованими відходами і окремо із вторсировиною. За інформацією Тетяни, за три роки стихійні сміттєзвалища майже зникли.

Активісти борються за чисте довкілля за кошти громади, благодійні пожертви та кошти підприємців. В майбутньому планують встановити контейнери для сортування біля багатоквартирних будинків. Мріють активісти і про створення централізованої системи компостування відходів, адже це на 30 - 50% зменшить кількість сміття.