#міська рада #міська рада #Розслідування #ірпінь #Карплюк #міська рада #Розслідування #Діти #ірпінь #міська рада #Освіта #ірпінь #екологія #ірпінь #історія #міська рада #Освіта #ирпень #Діти #ірпінь
Новини
Київщина
Технології

Житель Київської області торгував в Інтернеті персональними даними українців

17.11.2021 9

Бази даних хакера налічувала персональну інформацію відносно пів мільйона громадян.

Фото: pixabay.com

Пресслужба МВС повідомила про затримку 23-річно жителя Київщини, який за 300-400 доларів США збував персональні дані на спеціалізованих хакерських форумах.

Вистежити кіберзловмисника вдалося після звернення представника однієї з приватних компаній, чия база даних також потрапила до рук хакера.

В ході обшуку правоохоронці виявили чисельні бази даних комерційних установ України. Вони налічували персональну інформацію відносно пів мільйона клієнтів – дату народження, прізвище, ім’я та по батькові, серію та номер паспорту, індивідуальний податкових номерів платника податків та номер телефону.

Окрім продажу інформації з готових баз, чоловік також  надавав послуги так званого "пробиву", які полягали в збуті персональних даних на вимогу третіх осіб.

Наразі проти фігуранта відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361-2 (Несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в комп'ютерах, автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або на носіях такої інформації) Кримінального кодексу України. Йому загрожує до 5 років за ґратами.

Нагадаємо, 26-річний житель столиці розробив «вірус», що підмінював веб-гаманці та викрадав персональні дані користувачів. Програмне забезпечення потрапляло на комп’ютерну техніку у вигляді електронного листа, а далі – надавало доступ зловмисникам до крипто-гаманця користувача.

Також відомо, що кіберполіція України разом з кіберполіцією Південної Кореї та США викрили злочинну групу хакерів, що завдали колосальних збитків у 500 мільйонів доларів іноземним компаніям.

Також ви можете ознайомитись з попередніми випусками новин на сайті за посиланням – новини Київщини, обговорити це на Facebook в коментарях під відео. Також можна долучитись до перегляду наших сюжетів на Youtube, або можна слідкувати за нами в Telegram канал.