Новини
Україна

Журналісти викрили чиновників на розкраданні коштів при будівництві сховища в Чорнобилі (ВІДЕО)

В ЗМІ оприлюднили аудіозаписи наради в кабінеті високопосадовців.

Журналісти програми "Схеми" оприлюднили аудіозапис, на якому нібито під час наради в кабінеті високопосадовця державного підприємства "Енергоатому" обговорюють, як приховати зрив будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива у Чорнобилі.

На аудіозаписі розмови 28 грудня 2020 року чути, як учасники наради обговорюють, як можна було б пояснити зникнення коштів, які виділені на зведення стратегічного об'єкта. До слова, мова йде про мільйонні, а може й того більші махінації.

Варто зазначити, що два роки тому будівництво сховища відпрацьованого ядерного палива мали завершити, проте несподівано, як стверджують журналісти, "Енергоатом" уклав непублічну угоду на 422 млн грн із новим підрядником. Те, що контракт непублічний означає, що проконтролювати на що і як витрачаються кошти громадськість не може. Таким чином, лише за минулий рік, за даними ЗМІ, "Енергоатом" перерахував підряднику вже понад 1 млрд грн, проте сховище в експлуатацію так досі й не ввели.

На аудіозаписі, який оприлюднили журналісти "Схем", чоловік із голосом, схожим на очільника "Атомпроектінжинірингу" Миколи Божка, каже про те, що потрібно придумати, як краще приховати в документах факт зникнення частини коштів на зведення стратегічно важливого об'єкту для України.

"Ви ж розумієте, що гроші пішли, продані, сп…жені (вкрадені) і так далі. Треба знаходити інші джерела фінансування і причому їх треба якось узаконити. Як? Ми ще не зовсім розуміємо".

Нагадаємо, СБУ викрила багатомільйонні махінації із землею, які організували чиновники на Київщині.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.