Новини Київської області
Суспільство
Бучанський район

Літній фестиваль "Lokalist" у Бучі: ярмарок, майстер-класи та збір коштів на підтримку ЗСУ (ВІДЕО)


У Бучанському парку вперше відбувся літній фестиваль "Lokalist", який зібрав сотні мешканців і гостей міста. Подію спочатку планували провести в Ірпені, але через загострення безпекової ситуації організатори за тиждень змінили дату та локацію. Протягом дня на відвідувачів чекали ярмарок крафтових виробів, творчі майстер-класи, лекції дитячі розваги, спортивні активності та концертна програма. Частина активностей була адаптована — зокрема з перекладом жестовою мовою.

Серед учасників — благодійний фонд "Тихо", заснований на початку повномасштабного вторгнення військовим Андрієм Лиманом із 46-ї окремої аеромобільної бригади. Навіть на фронті він продовжував координувати допомогу — від транспорту до евакуації.

Літній фестиваль

"Коли я сидів в бліндажах під красногорівкою, або коли я сидів в підвалах максимільянівки, то я писав людям і компаніям, що давайте мікробанку відкриємо. Давайте зробимо спільний збір",- згадує Андрій Лиман.

Наразі команда благодійного фонду "Тихо" працює по всій Україні: ремонтує авто, комплектує дрони, допомагає бригадам у напрямку РЕБ — від майстерень до комплектуючих. У пріоритеті — ті з ким уже співпрацювали або хто має надійні рекомендації.

Літній фестиваль

"Бракує людей у нас, зараз до кінця року більше 60 подій за кордоном. Ну це концертні тури там, які ми організовуємо, які організовують ті, хто нас підтримує. Валерія вовк, наприклад, зараз по штатам катається, у нас події є в україні, у нас є проекти там із бригадою само собою, з моєю там військовою інтенсив для цивільних, наприклад. пан ігор васильович кондратюк зараз ми з ним робимо тур караоке на майдані тому, що його син служить в нашій бригаді. Ну і і ми не можемо цього не робити", - зазначив Андрій Лиман.

Для дітей на фестивалі провели майстер-клас зі створення еко-шоперів у техніці вибійки. Його організувала засновниця арт-студії "Інакші" з Гостомеля — Аліна Дубиняк.

Літній фестиваль

"Ми пробуємо це на різних матеріалах.Тобто ми експериментуємо, ми пробуємо різні штампи, ми самі вирізаємо штампи можна брати, наприклад, м'яку періоду породу дерев.Таку як яблуня або груша і вирізати самі різцями або ми робимо, наприклад, більш такий спрощений варіант ліногравюра. ліногравюра. Це по суті те саме, що вибійка, просто вона вирізається на лінолеумі. Якщо так говорити простими словами", - розповіла Аліна Дубиняк.

Студія Аліни працює пів року. Вона поєднує досвід дизайнерки, тату-майстрині та художниці. У студії проводять заняття з різних технік для дітей і дорослих.

Літній фестиваль

"Ми маємо, як і більш сучасніші техніки. Це, наприклад, флюід арт, картина з портовими чорнилами, абстракція афірмації. Можливо, ви бачили Це дуже популярний напрямок. Зараз текстурна паста дуже класний, такий релаксуючий майстерклас, так і, звичайно, там олійний живопис, акриловий живопис дуже люди обожнюють також і акварельну ілюстрацію", - зазначила Аліна Дубиняк.

Ще одна учасниця Марія Данильченко - власниця кав'ярень в Ірпені та організаторка спільноти небайдужих "Паті в інтернаті". На фестивалі команда збирала кошти на капітальний ремонт вбиральні в інтернаті міста Довбиш — продаючи лимонад. Загальна мета збору — 650 тисяч. На логотипі ініціативи — портрет дівчинки Ліди.

Літній фестиваль

"Лідочка - вихованиця інтернату міста Довбиш. Після нашої 1 гуманітарної поїздки вона нам дуже запамяталася. Ця дівчинка з синдромом дауна, вона неймовірно добра щира і весела, і вона настільки нам запала в душу, що коли ми малювали логотип, то намалювалась Лідочка" - розповіла Марія Данильченко.

"Паті в інтернаті" вже півтора року допомагає закладам у Довбиші, Коростишеві, Потіївці та Києві — закриваючі базові потреби та організовують дитячі свята.

Літній фестиваль

Ми робимо дуже величезну програму, все починається з дня краси, потім це дискотека різні майстер класи. Це можуть бути квести вручення подарунків, тому, мабуть, найбільша наша заслуга нашої спільноти це регулярний контакт з дітками. Увага їм і що вони знають, що вони в цьому світі на одній і ми в них є як друзі.

До фестивалю долучилися 60 учасників — крафтові виробники та представники локального бізнесу. Це навіть більше, ніж організатори планували спочатку. Частина підприємців — переселенці, які відновлюють свої справи вже на Київщині. За словами співзасновниці "Lokalist", у разі позитивних відгуків від громади - команда готова і надалі проводити події в партнерстві з Бучанською адміністрацією.

Літній фестиваль

"Тут у нас концертна програма відбувається на сцені. На жаль, вона раніше була не в такому гарному стані, але дуже приємно, що адміністрація бачить сенс інвестувати.


Ну не тільки кошти, но і зусилля в покращення локації. Наша команда має ще певні такі плани, поради по тому, як зробити цю локацію краще, більш інклюзивною. Ми залюбки будемо робити такий внесок у розвиток громади", - зазначила Майя
Аронштам авторка ідеї й співзасновниця проєкту "Lokalist".


Традиційно під час фестивалю зібрали кошти на підтримку ЗСУ. Цього разу для військового Ярослава, який збирає донати на автомобіль для свого підрозділу на Харківському напрямку. Наступний "Lokalist" організатори планують провести вже 16 серпня — у Макарові.


На події побувала і знімальна група медіа "Погляд". 


Нагадаємо, як минулого року проходив літній фестиваль "Lokalist".

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і дивіться нас на YouTube. Також читайте та підписуйтесь на нас у Facebook Погляд Київщина та Іnstagram.