Новини
Києво-Святошинський район

ЖК "Чайка" - небезпечний для дітей: третій випадок на трагічному дитмайданчику

15.05.2019 Катерина Бенке 0

Фото: Вікторія Побігай

Дитячий майданчик житлового комплексу у селі Чайки вже втретє став травмвтичним для дітей. Цього разу хлопчик отримав велику гематому внаслідок падіння на бетонне покриття майданчику.

"Прошу ваших молитв і кулачків… наш Іллюша зараз в реанімації, трепанація черепа, черепну кістку забрали, закривати не можна. Гематому, об'ємом у 70 мілілітрів, як половина склянки, видалили, мощок був вдавлений на 3 сантиметри", - написала матір постраждалого Іллі Вікторія Побігай у мережі Facebook із проханням допомогти.

Звичайна історія: родина пішла гуляти на майданчик, хлопчик заліз на турнік, впав та вдарився головою. Хлопцю дуже "пощастило", що під турніком знаходилось… асфальтове покриття.

Згідно з державними будівельними нормами покриття дитмайданчиків не може бути асфальтовим. "Покриття дитячих та спортивних майданчиків треба виконувати із природних сипких матеріалів (пісок, щебінь, гранітні висівки тощо), газону. Заборонено використання гумової крихти, ущільнення сипких в'яжучих, а також покриття плиткою цих об'єктів", - йдеттся у нормах.

Однак цей випадок - не перший. Ірина Яскула, депутат Петропавлівсько-Борщагівської сільради, подала звернення сільському голові. "Вже не вперший раз на дитячих майданчиках ЖК "Чайка" відбуваються нещасні випадки. В одному випалку хлопчик отримав травму голови під час прогулянки на дитячому майданчику, в іншому випадку маленький хлопчик майже залишився без пальця черкз щілину в дитячій гірці", - пише у зверненні Ірина.

Активістка ЖК "Чайки" Олена Горб повідомила, що незрозуміло, до кого позиватись щодо інциденту, адже невідомо, у кого на балансі знаходиться майданчик. "Спроби з'ясувати це не закінчились успіхом. Ще минулого року було звернення по майданчикам до управителя, однак там відповіли, що це не їх відповідальність", - розповіла Олена.

У зверненні місцевого депутата згадується, що згідно з рішенням суду Петропавлівсько-Борщагівська сільрада має провести інвентаризацію майданчиків, фактично, знайти власників. Проте рада поки що ніяких кроків до виконання судового рішення не вдіяла.