#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Київщина

Зеленський вніс зміни до Положення про проходження служби в армії

17.07.2019 Оксана Кириленко 0

Президент України Володимир Зеленський вніс зміни до Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних силах.


Так згідно указу №524в абзаці 24 пункту 46 слова "З введенням воєнного стану для осіб молодшого та старшого офіцерського складу, які проходять військову службу, встановлюються такі строки вислуги" буде змінено на "З оголошенням стану війни для осіб молодшого та старшого офіцерського складу, які проходять військову службу, до та часу припинення стану війни встановлюються такі строки вислуги".
Також пункт 83 отримає такий вигляд:

"Військовослужбовці призначаються на посади та переміщуються по службі за основною або спорідненою спеціальністю з урахуванням досвіду служби або рівня їхньої професійної компетентності, особистих якостей і досягнень та відповідності характеристикам посад, визначених Міністерством оборони. У разі коли є потреба призначення військовослужбовців на посади за новою спеціальністю, їхньому призначенню на ці посади має передувати відповідна підготовка (перепідготовка). Для доукомплектування Збройних Сил України в умовах особливого періоду військовослужбовці можуть призначатися на посади, передбачені штатами воєнного часу, за новою спеціальністю з урахуванням набутого досвіду".

Натомість пункт 159 тепер буде таким:

"Курсанти навчальних частин (центрів) із числа громадян, прийнятих на військову службу за контрактом осіб рядового складу, сержантського та старшинського складу, після закінчення курсу підготовки (перепідготовки, підвищення кваліфікації) призначаються на посади згідно з отриманою військово-обліковою спеціальністю, крім військовослужбовців, які зараховуються в розпорядження командира військової частини А0515.

Військовослужбовці, які направлялися для підготовки (перепідготовки, підвищення кваліфікації) без виключення зі списків особового складу військових частин, після закінчення підготовки (перепідготовки, підвищення кваліфікації) повертаються до військових частин, з яких вони направлялися на таку підготовку". 

Також військовослужбовців може бути заміщено на посадах, згідно з переліком посад у військових адміністраціях, які підлягають заміщенню. Цей перелік затверджує президент України за поданням начальника Генерального штабу та водночас головнокомандувача ЗСУ. Згодом військові адміністрації мають письмово повідомити Генштаб про вищезазначені призначення військових.

За погодженням з Генеральним штабом відряджених військовослужбовців звільняють з посад у військових адміністраціях та направляють у розпорядження Генштабу у разі:

– припинення або скасування воєнного стану;

– завершення виконання завдань в інтересах оборони держави та її безпеки;

– невиконання військовослужбовцем обов'язків за займаною посадою.

Крім того, у разі потреби начальник Генштабу може відкликати з військової адміністрації відряджених військовослужбовців. Але про це він має повідомити начальника військової адміністрації та надати відповідну заміну.
Зміни набирають чинності з дня опублікування указу.

Повний текст указу можете переглянути ТУТ.

Джерело