#міська рада #міська рада #Розслідування #міська рада #Розслідування #Діти #ірпінь #Карплюк #міська рада #ірпінь #Освіта #ірпінь #міська рада #Земля #ірпінь #історія #міська рада #Освіта #ирпень #Діти
Новини
Всесвіт
За кордоном

Запуск Dragonfly на Титан перенесли на 2027 рік

01.10.2020 0 Бобрик1 Юлія1 0

Рішення про нову дату запуску пов'язане з впливом COVID-19 на бюджет Відділу планетології США.

Фото: NASA/Johns Hopkins APL

Про це повідомили на сайті NASA.

Місія Dragonfly, яка має доставити гвинтокрилий апарат на Титан для пошуку життя на супутнику Сатурна і була запланована на 2026 рік, відкладена на рік. Космічне агентство повідомило про перенесення запуску на 2027 рік. Натомість змін в архітектурі місії не передбачається.

«NASA повністю впевнене в тому, що команда Dragonfly виконає успішну місію, під час якої будуть здійснені важливі наукові дослідження, – зазначив директор відділу планетології в штаб-квартирі космічного агентства у Вашингтоні Лорі Глейз. – Dragonfly значно розширить наше розуміння про органіку Всесвіту і допоможе відповісти на ключові питання астробіології в нашому пошуку розуміння процесів, які підтримували розвиток життя на Землі».

Довідка. Dragonfly – космічний апарат та місія, метою якої має стати дослідження Титана – найбільшого супутника Сатурна за допомогою пересувного роботизованого посадкового апарату гвинтокрильного типу. Завдання апарату – дослідження пребіотичних хімічних сполук і пошук позаземних форм життя в різних місцевостях за допомогою вертикального зльоту і посадки.

Нагадаємо, крім Землі, Титан є єдиним планетарним тілом в нашій сонячній системі, на поверхні якого підтверджено наявність «стабільної» рідини – хоча це рідкий етан і метан, а не вода. А отже існує ймовірність на супутнику Сатурна є життя.

До речі, ще одним перспективним з точки зору можливості існування позаземного життя об’єктом Сонячної системи є супутник Юпітера – Європа. Місія з пошуку води та живих організмів на супутнику стартує у 2025 році.