Новини
Україна
Суспільство
Здоров'я

Замість самоізоляції – запрошення на вакцинацію: змінено правила повернення українців на батьківщину


Відтепер українським громадянам, які повертаються додому з-за кордону, не потрібно проходити самоізоляцію за умови наявності у них запрошення на щеплення зі спеціальним ідентифікатором.

фото: freepik.com

Відповідну постанову Кабмін ухвалив на позачерговому засіданні уряду 22 березня.

Зокрема, у постанові зазначається, що від самоізоляції звільняються громадяни України готові здійснити вакцинацію від COVID-19 на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження у повному обсязі, за умови пред'явлення запрошення на вакцинацію з унікальним ідентифікатором.

«Погляд» також інформував, що в Україні посилено правила в’їзду іноземних громадян, які повинні пред’явити при перетині кордону негативний ПЛР-тест на коронавірус, зроблений не пізніше, ніж за 48 годин до в'їзду. Для тих, хто приїхав без тесту, передбачена самоізоляція.

Голова Держприкордонслужби Сергій Демченко повідомив, що через скасування норми МОЗ, що ділила країни на «червону» та «зелену» зони, віднині під самоізоляцію підпадають усі громадяни, які перетнули кордон України. Неважливо, з якої країни вони повернулись. Раніше тим, хто повернувся з зеленої зони проходити самоізоляцію було не потрібно.

фото: freepik.com

Маєш негативний ПЛР-тест – не потрібна самоізоляція

22 березня на позачерговому засіданні Кабінет Міністрів України запровадив обов'язкову наявність негативного результату ПЛР-тестування на COVID-19 задля звільнення від самоізоляції громадян України у разі повернення до країни, повідомляє Інтерфакс-Україна.

При поверненні в Україну від самоізоляції звільняються:

- громадяни України, які не досягли 12 років;

- водії та члени екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні перевезення, члени екіпажів повітряних і морських, річкових суден, члени поїзних і локомотивних бригад;

- громадяни України, які здійснюють перевезення гемопоетичних стовбурових клітин для трансплантації;

- громадяни України, які мають негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР, проведеного не більше ніж за 48 годин до перетину державного кордону.

- громадяни, які в'їжджають з окупованих територій України без самоізоляції з наявним запрошенням на вакцинацію з унікальним ідентифікатором.

Нагадаємо, що усі громадяни України, які підлягають самоізоляції, зобов'язані встановити й активувати мобільний застосунок системи «Дій вдома», інакше така особа підлягає обсервації.

Встановлення зазначеного застосунку перевіряють посадові особи Державної прикордонної служби під час перетину державного кордону або контрольних пунктів в'їзду на тимчасово окупованих територіях у Донецькій і Луганській областях, Автономної Республіки Крим і Севастополі.

«Погляд» також повідомляв, що в Україні за добу померла рекордна кількість людей від COVID-19. Високим залишається і приріст нових хворих: за минулу добу, 22 березня, в країні зафіксували 11 476 нових випадків інфікування коронавірусною інфекцією.

Читайте також, що у Києві та області Укрзалізниця не обмежуватиме висадку і посадку пасажирів.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.