Україна
Події

Захистити українські АЕС: Євросоюз звернувся до МАГАТЕ

Європейський союз звернувся до Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) з проханням захистити українські атомні станції і мобілізувати міжнародну допомогу в разі надзвичайної ситуації.

Захистити українські АЕС: Євросоюз звернувся до МАГАТЕ - зображення

Про це повідомила Українська правда з посиланням на Reuters.

Російські війська захопили українську Запорізьку атомну електростанцію, найбільшу в Європі, а також об'єкти з відпрацьованим паливом і радіоактивними відходами в Чорнобилі.

"Я... прошу МАГАТЕ зробити все можливе, щоб забезпечити ядерну безпеку ядерних об’єктів України в нинішніх умовах війни... росія повинна негайно припинити свої насильницькі дії проти України і в першу чергу повернути всі українські ядерні об'єкти під повний оперативний і регуляторний контроль України", – йдеться в листі від 4 березня.

Українська влада заявила, що російські війська захопили контроль над Запорізькою АЕС у п'ятницю після того, як підпалили сусідній навчальний комплекс.

З того часу російські війська взяли під своє командування персонал, який керує об'єктом, і обмежили зв'язок із зовнішнім світом – події, з приводу яких МАГАТЕ висловило "надзвичайну стурбованість".

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.