#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Довкілля

За півроку в Україні відтворено майже 32,3 тис га лісів

14.08.2020 Бобрик Юлія 0

Натомість незаконних рубок в Україні зафіксовано на суму майже 334 млн грн.

Фото: ІА «Погляд»

Про це повідомляють на сайті Держлісагентства.

За І півріччя 2020 року обсяги незаконних рубок в лісах України склали 40,2 тис кбм, що становить 54% від загального обсягу за аналогічний період минулого року, натомість лісопорушниками було відшкодовано лише 3,1 млн грн. Загальна ж сума шкоди, заподіяна лісовому господарству від незаконних рубок, складає майже 334 млн грн, таким чином відшкодовано було менше 1%.

Нагадаємо, минулоріч Держлісагенство запустило пілотний проєкт електронного реєстру лісорубних квитків на заготівлю деревини. Тож, якщо ви, гуляючи лісом, бачите рубку дерев, тепер можна перевірити, чи законна вона.

Також в агентстві повідомляють, що за півроку вдалося відновити майже 32,3 тис га лісів. Проте на фоні незаконної рубки, а також такої проблеми як «всихання лісів» ця цифра виглядає не такою великою. Загальна площа всихання насаджень в лісах України за півроку складає 269 тис га. Натомість на землях природно заповідного фонду обліковується 993 га насаджень пошкоджених стихією.

Варто зазначити, що в червні було підписано закон № 643-ІХ, який передбачає створення в Україні нової системи збору обґрунтованих даних про лісовий фонд. Враховуючи, що востаннє облік лісів в Україні проводили у 1996 та 2011 роках, це має забезпечити гарне підґрунтя для подальшого планування, ведення лісового господарства, державного лісового кадастру та моніторингу лісів.