Новини
Екологія
Повітря
Новини світу

За крок до прірви: вміст CO2 в атмосфері Землі перевищив рекордну позначку


На Землі вперше концентрація вуглекислого газу в атмосфері перевищила 415 частин на мільйон.

Такі показники були зафіксовані цими вихідними дослідниками з Інституту океанографії Скіппса в обсерваторії Мауна-Лоа на Гаваях, повідомляє sciencealert.com.

«Це вперше в історії людства атмосфера нашої планети мала більше 415 ppm CO2», – повідомив метеоролог Ерік Холтхаус.

Вчені зазначають, що 415 проміле в 2019 році було неминуче, враховуючи рекордний сплеск атмосферного вуглецю, що отруює атмосферу та впливає на клімат Землі.

«Середній темп росту залишається на високому рівні», – сказав директор програми Scripps CO2 Ральф Кілінг. – «Прогресія в порівнянні з минулим роком буде, ймовірно, близько трьох частин на мільйон, в той час як останнім часом середній показник становив 2,5 частин на мільйон. Напевно, ми бачимо ефект м'яких умов Ель-Ніньо на додаток до поточного використання викопного палива».

Також вчені звертають увагу громадськості на те, що у випадку якщо викиди вуглецю в нашій атмосфері будуть і надалі ставати все більшими, це призведе до неминучих змін клімату і тоді майбутнє Землі виглядатиме як щось з далекого минулого сотні мільйонів років тому. Адже востаннє, коли на Землі спостерігалися такі зміни клімату на Південному полюсі були дерева. Проте, насправді, навіть уявити важко, які страшенні можуть бути наслідки. У найгірших сценаріях збільшення викидів CO2 може призвести до того, що Земля буде непридатна для життя.

«Час, в який ми живемо – це наша остання можливість зупинити ці процеси», – стверджують вчені.