Майстерня "Сторітелінг у кіно" для підлітків режисерки Марисі Микитюк та фонду "Голоси дітей" (ВІДЕО)
Фонд "Голоси дітей" у співпраці з режисеркою Мариcею Нікітюк оголосив набір на третій потік підліткової майстерні "Сторітелінг у кіно". Програма розрахована на підлітків віком від 12 до 17 років, які цікавляться кіно та літературою і шукають спосіб осмислити власний досвід війни. Майстерня поєднує сценарну майстерність і арт-терапію. Протягом трьох місяців підлітки проходитимуть онлайн-заняття: вивчатимуть основи драматургії, аналізуватимуть фільми та створюватимуть власні історії під керівництвом Марині Нікітюк та психолога курсу. Ініціатори заснували майстерню ще у 2022 році та проводять вже третій рік поспіль.
"Ми товаришуємо з Азадом Сафаровим, і я знала, що він працює в фонді "Голоси дітей", який саме і займається різносторонньою підтримкою дітей і підлітків. І що важливо, "Голоси" не просто формальна організація, вони все роблять, щоб підтримати дітей, для них це надважлива місія, і вони допомагають з великою любов’ю. Тому я і запропонувала саме Азаду ідею такого курсу: вчити підлітків як писати сценарії про те, що їх оточує. Їм з Оленою Розвадовською(засновниця фонду "Голоси дітей") ця ідея дуже сподобалася. Ми її доробили разом, ввели в курс психолога фонду Дар’ю Паршинцеву і продюсерку курсу Олю Микитчин. Разом ми розробили програму саме так, щоб тут були і ази драматургії, технологія написання, і процес написання як спосіб самопідтримки і багато-багато любові, щоб створити прикольне творче середовище для підлітків".
Курс завершиться тижневим виїздом у кіно-майстерню, впродовж якої учасники знімуть короткометражний фільм разом із професійною командою.
"Попередні обидва рази це були Карпати. Там протягом тижня разом з продюсеркою курсу Ольою Микитчин і психологинею Дар’ює ми працюємо з дітьми в режимі "пригоди". Адже кіно, створення кіно – це найкрутіша пригода, яку я тільки знаю. Підлітки вперше зустрічаються офлайн, у них наново складаються стосунки між собою і з нами звісно. Ми багато гуляємо по горам і місцинам поруч і шукаємо що їм відгукується. А також багато обговорюємо з ними про що вони "звучать", що їх турбує найбільше як індивідуально так і колективно. Поєднуючи ці два процеси я з їх документального існування, з їх щирості і відкритості, допомагаю сформувати їм сцени, знайти відповідні слова і образи, що передаватимуть їх стан. Далі до нас приєднується професійний оператор, звукорежисер і режисер монтажу з професійною технікою. І з мінімальною, але потужною командою ми створюємо їх висловлювання на високому художньому рівні. Тобто ми допомагаємо якнайкраще висловити те, що для них реально важить, але і робимо це серйозним кіно".
За попередні роки учасники майстерні створили два експериментальні фільми — "Що ми втратили?" та "Покоління". Курс безкоштовний і передбачає відбір учасників за мотиваційною анкетою та співбесідою.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і дивіться нас на YouTube. Також читайте та підписуйтесь на нас у Facebook Погляд Київщина та Іnstagram.