Новини
Україна

"Розраховуємо на рішення": Зеленський сказав, скільки ЗРК Patriot очікує отримати від партнерів на "Рамштайні" (ВІДЕО)


Аби перекрити небо та мінімально убезпечитись від російських ракетних обстрілів, Україні потрібно щонайменше десять зенітних ракетних комплексів Patriot. Саме стільки військово-політичне керівництво країни очікує отримати під час майбутньої зустрічі партнерів у форматі "Рамштайн".

Про це у вечірньому зверненні до країни 9 квітня розповів президент України Володимир Зеленський. Він підкреслив, що вже дав відповідне доручення міністру оборони Рустему Умєрову.

"Обговорили з міністром оборони України підготовку до "Рамштайну", який запланований на п’ятницю. Пріоритет номер один – протиповітряна оборона, передусім протиракетна оборона, проти балістики. Україні потрібно щонайменше десять систем, достатньо ефективних саме проти російських балістичних ракет – "петріоти" роблять це найкраще".

За словами президента, партнери – й "американська сторона, й усі в Європі", хто здатен допомогти, – знають про це, тому Україна "розраховує на рішення".

"Тільки за цей день уже було кілька повітряних тривог по країні через загрозу балістики. В частині нашої країни люди фактично постійно живуть під загрозою таких ударів. І зараз у світі є дефіцит лише політичних рішень для захисту життя, а не дефіцит самих систем. Системи у світі є. Навіть "петріотів" достатньо, щоб раз і назавжди гарантувати захист від російського терору. Але це рішення політиків, це рішення партнерів".

Другим пріоритетом для "Рамштайну" президент назвав "конкретне опрацювання незмінності підтримки в цьому році". Йдеться не лише про стабільність, але й "передбачуваність допомоги для України".

"Передбачуваність такої допомоги – це те, що розчаровує агресора й реально стимулює до дипломатії. Потрібно знищити цю спокусу в Путіна, коли він сподівається, що підтримка України зникне. Не зникне. Підтримка буде продовжуватися. Нам потрібен цей сигнал і незмінне постачання оборонної допомоги".

Окремо президент 9 квітня проводив засідання з військовим керівництвом Збройних сил.

"Був військовий кабінет, ґрунтовні доповіді – Сирський, Гнатов, Драпатий. Усі напрямки, усі частини фронту. Наші позиції, необхідне постачання, комплектування. Максимум можливого для стабілізації ситуації, для наших активних дій і для нашої активної дипломатії".

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга доповів президенту про "екскурсію", яку МЗС влаштувало представникам 32 іноземних держав до Кривого Рогу, на місце жорстокого удару Росії.

"Були в цій поїздці посли та керівники місій. Я дякую кожній країні, кожному дипломату за такий прояв підтримки. Важливо, щоб світ бачив, що реально відбувається".

За його словами, зараз Служба безпеки України здійснює перші процесуальні дії з полоненими громадянами Китаю.

"Вони в Києві, спілкуються зі слідчими. Дають інформацію про те, як опинилися на фронті, як стали учасниками цього міжнародного злочину, цієї російської війни проти України. Ми маємо інформацію також і щодо інших громадян КНР у складі російської армії – з іменами, прізвищами та описом конкретних шляхів потрапляння таких солдатів у російський окупаційний контингент".

І за традицією глава держави подякував нашим воїнам, а також "усім, хто дійсно все робить, щоб справедливо завершити війну тривалим миром".


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і дивіться нас на YouTube. Також читайте та підписуйтесь на нас у Facebook Погляд Київщина та Іnstagram.