#міська рада #міська рада #Розслідування #ірпінь #Карплюк #міська рада #Розслідування #Діти #ірпінь #міська рада #Освіта #ірпінь #екологія #ірпінь #історія #міська рада #Освіта #ирпень #Діти #ірпінь
Новини
Біла Церква
Київщина-суспільство

За борги Жеваго Білоцерківську ТЕЦ примусово передадуть НБУ

12.11.2021 1 Бобрик1 Юлія1 0

Нацбанк відсудив в екс-нардепа теплоелектроцентраль на Київщині.

НБУ

Про це повідомила пресслужба Національного банку.

Білоцерківську ТЕЦ почнуть примусово стягувати за борги банку «Фінанси та Кредит» Костянтина Жеваго.

«Департамент державної виконавчої служби Міністерства юстиції відкрив виконавче провадження щодо звернення стягнення на переданий в іпотеку Національному банку майновий комплекс, що належить ПрАТ «Білоцерківська теплоелектроцентраль»».

НБУ

Відомо, що Білоцерківська ТЕЦ свого часу виступила майновим поручителем за зобов’язаннями банку «Фінанси та Кредит» перед НБУ за низкою кредитів, з яких непогашеними наразі залишається 1,439 млрд грн.

Варто також зазначити, що шість років тому заставну вартість нерухомого майна Білоцерківської ТЕЦ оцінили в 1,971 млрд грн. В той час тодішній власник банку «Фінанси та Кредит» Костянтин Жеваго також уклав з НБУ договір поруки про погашення кредитів рефінансування за цими кредитними договорами, проте ці зобов’язання не виконав.

Таким чином, на сьогодні загальний обсяг залишку заборгованості банку «Фінанси та Кредит» перед Національним банком за кредитами рефінансування становить 6,2 млрд грн.

Цю заборгованість планують погасити як за рахунок стягнення коштів з самого Костянтина Жеваго як фінансового поручителя, так і за рахунок стягнення майна компаній, які стали майновими поручителями за кредитами.

Нагадаємо, у 2020-му Костянтин Жеваго потрапив у топ-10 українських міліонерів за версією Forbes. Хоча що за рік до цього у олігарха були мільярдні борги, зокрема і 1.3 млрд гривень пені, яку нарахувала ДФС.

Також ви можете ознайомитись з попередніми випусками новин на сайті за посиланням – новини Київщини, обговорити це на Facebook в коментарях під відео. Також можна долучитись до перегляду наших сюжетів на Youtube, або можна слідкувати за нами в Telegram канал.