Новини
Новини Київської області
Бровари
Київщина-суспільство

З 1 вересня в школах Броварів за згодою батьків викладатимуть "Християнську етику"


22 липня у Броварах відбулося засідання Духовної ради, до якої входять представники релігійних громад міста.

На зустріч, після чотиримісячної карантинної перерви, були запрошені керівники та спеціалісти управління освіти і науки, відділу сім'ї та молоді та відділу культури. Провів засідання голова громадського об'єднання "Духовність" отець Іван Бобик, який запропонував присутнім для обговорення кілька питань. 

Проведення молитовних зустрічей вирішено відтермінувати на кінець літа та розпочати підготовку до онлайн-конференції "Виховання дитини на основі духовних цінностей", яку заплановано провести у вересні.

Також обговорювали питання розміщення соціальної реклами в місті. Не оминули увагою й питання викладання курсу з християнської етики в закладах освіти міста. З цього приводу очільниця управління освіти і науки Оксана Мельник розповіла про роботу, проведену в закладах загальної середньої освіти із вчителями та батьками. За попередніми результатами опитування, на пропозицію ГО "Духовність" відгукнулись усі заклади, і вже з вересня, за письмової згоди батьків, у деяких класах початкової ланки буде введено викладання курсу "Християнська етика в українській культурі" за рахунок годин варіативної складової навчального процесу або гурткової роботи, йдеться на сайті Броварської міської ради.

Звичайно, залишається й декілька відкритих питань, які потребують доопрацювання. Серед них забезпечення підручниками чи налагодження співпраці з представниками "Духовності" задля фахових консультацій з питань викладання предмету.

Працівники управління освіти пояснили, що викладатися християнська етика може у тих класах, де більшість батьків письмово напишуть заяву про свою згоду.

Нагадаємо, що раніше у Броварах християнські родини ініціювали акцію “Любов усе перемагає”. Тоді на восьми бордах було розміщено цитати зі Святого Письма про закони успішної родини.