Новини
Україна
Автоновини

З 1 листопада Україна отримає новий стандарт дорожніх знаків


Новий державний стандарт знаків дорожнього руху запрацює вже з 1 листопада 2021 року. Його розробили Державний дорожній науково-дослідний інститут спільно з організацією «Агенти змін».

Фото з dorndi.org.ua

Згідно з новими стандартами, знаки будуть легше читатись, також заборонено їх нагромадження. Головна відмінність – назви населених пунктів матимуть інший шрифт та будуть написані з великої букви, а не прописом. Новий стандарт передбачає:

компонування дорожніх знаків індивідуального проєктування за новим принципом;

текст має починатися з великої літери;

стрілки мають нову форму;

для позначення центру населеного пункту та річки використовуються символи європейського зразка;

визначені чіткі пропорції та відстані між елементами, залежно від розміру великої літери, яка обирається виходячи з місця встановлення знаку та категорії дороги;

передбачена транслітерація назв населених пунктів.

Окрім того, згідно з цим стандартом буде нове позначення діагональних пішохідних переходів та нова табличка для острівців безпеки. Знаки й таблички до дорожніх знаків для розвитку велоінфраструктури також оновлять.

ІА “Погляд” вже повідомляв, що техогляд авто повертається: оприлюднили новий законопроєкт.

Також ми інформували, що що з 6 квітня Кабмін оновив правила паркування для транспорту.

Також ви можете ознайомитись з попередніми випусками програми на сайті, обговорити це на Facebook в коментарях під відео. Також можна долучитись до перегляду наших сюжетів на Youtube, або можна слідкувати за нами в Telegram каналі.