Новини
Україна
Анонси
Культура
Дати
Київ

Юрій Андрухович сьогодні відзначає ювілей


З іменем письменника пов’язані перші факти неупередженого зацікавлення сучасною українською літературою на Заході

Сьогодні, 13 березня, виповнюється ювілейні  60 років українському поету, прозаїку, есеїсту Юрію Андруховичу, якого називають знаковою постаттю сучасної української літератури.

«1985 р. разом з Віктором Небораком та Олександром Ірванцем заснував знамениту поетичну групу Бу-Ба-Бу (Бурлеск-Балаган-Буфонада), котра яскраво продемонструвала успішний приклад творення соціо-культурного міту. З 1991 року Андрухович — співредактор літературно-мистецьких часописів «Четвер» та «Потяг». Творчість Андруховича має значний вплив на перебіг сьогоднішнього літературного процесу в Україні, з його іменем пов’язані перші факти неупередженого зацікавлення сучасною українською літературою на Заході. Твори Андруховича перекладені багатьма мовами», відгукується про письменника видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА».

Головні твори Юрія Андруховича:

Поетичні збірки «Небо і площі» (1985), «Середмістя» (1989), «Екзотичні птахи і рослини» (1991), «Екзотичні птахи і рослини з додатком «Індія»: «Колекція віршів» (1997), «Пісні для мертвого півня» (2004), «Листи в Україну» (2013, А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА).

Прозові твори: Цикл оповідань «Зліва, де серце» (1989).

Романи: «Рекреації» (1992), «Московіада» (1993, 2006), «Перверзія» (1996), «Дванадцять» обручів (2003), «Таємниця. Замість роману» (2007).

У цей день письменник приймає вітання з ювілеєм. Ось як привітав його у Фейсбуку письменник Андрій Курков: «П"ятниця 13го - це що? Правильно, це 60-тий день народження Юрка Андруховича. Світ ловив його, але не впіймав. Точніше - не впіймала Україна, а світ впіймав і визнав своїм.) З Днем Народження, той, хто живе поза фейсбуком і поза увагою українського ТБ. Живе так, як хоче, і не страждає, бо у Україні - сто тисяч островів і вона кожному, кого не хоче бачити і чути, дає по острову. Даром. В подарунок. Для самоізоляції власного творчого вірусу. Тримайся, Юрку!  Письменник працює на вічність, на море, і на небо! А не на владу, на медальки і на пенсію!)».

А завтра, 14 березня, у столичному кнайп-клубі "Купідон" творчою зустріччю «337-та Перша кава. Андрухович-60» відкриється цьогорічна серія заходів, присвячених 35-літтю угруповання "Бу-Ба-Бу", біля витоків якого стояв і Юрій Андрухович.

Першою в цьому намисті легендарних зустрічей стане дистанційне святкування ювілею Патріарха Юрія (в міру Андруховича). Вірші метра та батьків-засновників вітаються. І своїх теж не цураємось!», ідеться в повідомленні.

Дата зустрічі: 14 березня

Початок: 13:00

Локація: м. Київ,  вулиця Пушкінська, 1-3, кнайп-клуб "Купідон".

Фото з відкритих інтернет-ресурсів