#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Довкілля
За кордоном

Їх лише 5000 на Землі: в США народився рідкісний чорний носоріг (ВІДЕО)

26.12.2019 Бобрик Юлія 0

Тільки-но з'явившись на світ, малюк потягнувся до матері.

Унікальним відео поділився Potter Park Zoo, зоопарк, де народився рідкісний чорний носоріг.

Potter Park Zoo в американському штаті Мічиган працює з 1915 року. Його мета - надихати людей на захист природи, а сам зоопарк бере участь в декількох природоохоронних програмах. Серед його підопічних – чорні носороги, вид яких знаходиться на межі зникнення. Якщо в 1970 році їх налічувалося близько 65 000 особин, то в наші дні залишилося не більше 5000.

Загалом у зоопарках США міститься 50 чорних носорогів, але в рік народжується не більше двох. У 2019 один з них з'явився на світ саме в Potter Park Zoo – вперше за всю його 100-річну історію.

Радісна подія сталася напередодні каталолицького Різдва, 24 грудня о 5:40 ранку. 12-річна самка на прізвисько Doppsee стала матір'ю вперше. Батько, носоріг Phineus, прибув до Мічігану з Техасу в 2017 році: фахівці на основі генетичних тестів визначили, що ця пара здатна дати здорове потомство.

Стать нового мешканця зоопарку встановлено: це самець. Малюк з перших секунд появи на світло намагається встати на ноги, падає і тягнеться до матері, яка огортає його турботою і увагою. Її інстинкти спрацювали вірно, і вона годує дитинча так, як і годиться. За словами співробітників зоопарку, вже через півтори години після народження новонароджений зміцнів достатньо, щоб стояти самостійно.

Відвідувачі Potter Park Zoo не побачать нове сімейство до весни 2020 року: і матері, і дитині потрібно набратися сил.

Нагадаємо, у листопаді у Малайзії помер останній в країні суматранський носоріг. Як повідомлялося раніше, вченим вдалося отримати два ембріона північного білого носорога – це ще один крок до порятунку не лише цього підвиду, а можливо й інших тварин.