#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Довкілля
Земля
Світ-суспільство

ЄС остаточно ввів заборону на одноразовий пластик

23.05.2019 Бобрик Юлія 0

21 травня Європейського союзу схвалила директиву, згідно з якою з 2021 року одноразовий пластиковий підлягають повній забороні. Раніше відповідне розпорядження затвердив Європарламент. Тож лише через два роки на території ЄС не можна буде використовувати ані пластикові столові прилади, ані соломинки, мішалки чи навіть ватні палички.

Також країнам-членам ЄС доведеться ввести заходи щодо зменшення використання пластикових харчових контейнерів та пластикових кришок для гарячих напоїв. До 2025 року пластикові пляшки мають бути виготовлені з 25% переробленого вмісту, а до 2029 року 90% з них повинні бути перероблені. За час, який залишився країни мають привести національні законодавства до нових норм.

Крім того в ЄС розпочнуть боротьбу з вологими серветками, які забивають каналізацію. Вологі серветки, гігієнічні рушники, тютюнові фільтри і чашки будуть марковані, якщо вони зроблені з пластику. Така упаковка має попереджати споживачів про екологічну шкоду, що вони завдають неправильною утилізацією цих предметів. А тютюнову галузь змусять відшкодовувати кошти за утилізацію недопалків.

Виробників пластикової продукції, які порушуватимуть норми нового закону, притягатимуть до відповідальності.

Нагадаємо, міністр екології вважає, що якщо Україна продовжить євроінтеграційний курс, рішення про відмову від пластику для неї також неминуче.

Варто зазначити, що перші кроки у напрямку відмови від пластику міста України вже намагаються робити. Так, наприклад, на початку квітня львів’яни на день відмовилися від поліетилену.