#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Довкілля

ЄС допоможе Україні у ліквідації наслідків масштабних паводків

28.06.2020 Альона Ткаченко 0

Фото: ДСНС

Європейській Союз відгукнувся на прохання Міністерства закордонних справ України про допомогу в боротьбі з наслідками стихійних паводків.

Про це повідомляє пресслужба Європейської комісії.

"На початку цього тижня інтенсивні дощі призвели до найбільшої затоплення на південному заході України за останні 50 років, через кілька жертв та пошкодження сотень будинків. Щоб полегшити перші потреби, українські органи влади активували Механізм цивільного захисту ЄС", – йдеться у повідомленні.

Швеція негайно відреагувала та запропонувала 1,2 кілометра бар'єру від повені, 250 шлангів. Також Європейська Комісія надає послуги з картографування постраждалих районів через супутникову систему Copernicus.

За словами Янеза Ленарчича, уповноваженого з питань управління кризовими ситуаціями, незважаючи на те що спроможність цивільного захисту була під сильним тиском, Європейський Союз продовжує виконувати свої зобов'язання допомагати у випадку кліматичних катастроф.

Зазначаєтьється, що координаційний центр реагування надзвичайні ситуації Європейського Союзу працює 24/7, постійно підтримуючи контакт з українською владою, щоб уважно стежити за ситуацією та направляти подальшу допомогу ЄС на запит.

Нагадаємо, СБУ кваліфікує повені у Західній Україні як екоцид, адже, за однією з версій, такі руйнівні паводки могла спричити діяльність або  бездіяльність посадовців.