Новини
Всесвіт
За кордоном

Японія відправила на Марс «Надію» ОАЕ


Космічний зонд має прилетіти до Червоної планети в 2021 році.

Фото: pixabay.com

20 липня з космодрому на острові Танегасіма стартувала японська ракетa-носій H-IIA c космічним зондом ОАЕ «Аль-Амаль» («Надія») для вивчення Марсa. Запуск показали Telegram-каналі Al Arabiya English.

https://twitter.com/AlArabiya_Eng/status/1284990952801804288

Апарат вагою близько 1350 кг був створений при співпраці Космічного агентства ОАЕ, Космічного центру імені Мухаммеда бен Рашида і трьох американських університетів. Зонд оснащений двома сонячними батареями, багатоканальною камерою з високою роздільною здатністю, a також інфрачервоними та ультрафіолетовими спектрометрами.

За допомогою зонда «Аль-Амаль» вчені будуть спостерігати за щоденними і сезонними погодними циклами на Марсі, а також за пиловими бурями, які дуже сильно впливають на погоду. За допомогою отриманих даних фахівці планують дізнатися, яким чином атмосфера Марса за час його існування зазнала серйозних змін.

Очікується, що зонд досягне Марса в 2021 році. Апарат перебуватиме на орбіті планети один марсіанський рік (687 земних днів).

Нагадаємо, в липні цього року на Марс відправлять цілий «парк» безпілотників для масштабних досліджень, адже «вікно» для польотів відкрите раз на 26 місяців.