#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна-суспільство
Політика

Якій мові українці надають перевагу?

21.08.2020 Наталія Головаш 0

Виключно українською у родинному колі розмовляють 36,3% українців, а от 10,3% спілкуються російською. Однаково часто на обох мовах розмовляють із рідними 26,8%.

Фото: pixabay.com

До того ж стало відомо, що 12,4% українців використовують переважно українську мову при розмовах із близькими, трошки більше - 14,1% - спілкуються вдома переважно російською.

Дані всеукраїнського соцопитування населення, проведеного Центром «Соціальний моніторинг» з 8 по 15 серпня 2020 року, в якому були задіяні 3012 респондентів, презентували на пресконференції в агенції «Інтерфакс-Україна» у п'ятницю, 21 серпня.

Респондентів також запитали, якою мовою вони б воліли дивитися телевізійні програми, як-от новини, фільми, спортивні передачі. Виключно українську хотіли б чути з телевізора 21,9% опитаних, і лишень 6,7% наполягають саме на російському телемовленні. При цьому 43,4% не проти телепередач однаково часто як українською, так і російською.

А от на запитання, якою мовою зручніше читати улюблені друковані видання, 23,3% респондентів відповіли, що надають перевагу українській; 38,3% подобається читати і українською, і російською мовами однаково часто; а 8,6% читають лише російською.

Зазначимо, «Погляд» писав, що видавництво «Наш формат» 16 січня заявило про свою відмову співпрацювати з тими інтернет-магазинами, які продають книжки російською мовою.

Ми розповідали також про створення військово-документального фільму про бої на Донбасі.