Новини
Здоров'я
Новини світу

Як змінився світ для дівчат за останні 25 років: свіжа статистика


У вересні 1995 року у Пекіні на четвертій Всесвітній конференції зі становища жінок була прийнята так звана Пекінська декларація. Тоді світові лідери взяли на себе зобов'язання перед жінками і дівчатками покращити їх становище. Чи вдалося їм це – дізнавайтесь зі статистики, підготовленої UNICEF Ukraine.

Як змінився світ для дівчат за останні 25 років: свіжа статистика

✅Кількість дівчат, які не відвідують школу, за останні два десятиліття зменшилася на 79 мільйонів.
✅За останнє десятиліття кількість дівчат, які мають можливість навчатися в середній школі, перевищила кількість хлопців.
✅Водночас, насильство щодо жінок і дівчат залишається поширеним явищем. Кожна двадцята дівчинка у віці 15-19 років (або близько 13 мільйонів дівчат), піддавалася протягом свого життя зґвалтуванню.
✅Щороку 12 мільйонів дівчат виходять заміж в дитячому віці, а 4 мільйони піддаються ризику операцій на жіночих статевих органах, які призводять до каліцтва (ОЖСОПК).
✅Побиття дружин чоловіками виправдовує така само частка дівчат у віці 15-19 років у світі, як і частка хлопців такого ж віку.
✅Зростання споживання шкідливих продуктів і цукровмісних напоїв сприяли збільшенню кількості дітей і підлітків з надмірною вагою і ожирінням. У період з 1995 до 2016 років поширеність надмірної ваги серед дівчат у віці 5-19 років зросла майже вдвічі – з 9 до 17 відсотків.
✅Другою основною причиною смертності серед дівчат-підлітків у віці 15-19 років є самогубство (перша причина – материнські захворювання).
✅Дівчата, як і раніше, зазнають високого ризику інфекцій, що передаються статевим шляхом, включаючи ВІЛ.
✅Кількість дівчат-підлітків у віці 10-19 років, що живуть з ВІЛ, становить на сьогодні 970 тисяч, тоді як в 1995 році їх було 740 тисяч.

Як видно, через два з половиною десятиліття після проведення історичної конференції в Пекіні, присвяченій становищу жінок, насильство щодо жінок і дівчат досі не лише поширене, але і загальноприйняте.

Виконавча директорка ЮНІСЕФ Генрієтта Фор зазначає: «Уряди проявили політичну волю в наданні багатьом дівчатам можливості відвідувати школу, однак їм не вистачило сил допомогти дівчатам отримати навички та підтримку, необхідні їм не лише для того, щоб самостійно вирішувати свою долю, а й для того, щоб жити в середовищі безпеки та поваги. Одного лише забезпечення доступу до освіти недостатньо: нам необхідно змінити поведінку людей і їх ставлення до дівчат. Справжньої рівності вийде досягнути лише тоді, коли всі дівчата отримають захист від насильства, свободу в здійсненні своїх прав і зможуть користуватися рівними можливостями в житті».