Новини

Як вибрати дотягувач на пластикові двері?

02.02.2022

Як вибрати дотягувач на пластикові двері? - зображення

Використання допоміжних пристроїв для швидкого і кращого зачинення дверей не є чимось новим. Проте з удосконаленням технологій еволюціонували і вироби, за допомогою яких це відбувається. Найбільш популярний та технічно досконалий пристрій для подібних цілей є дотягувач накладний. Він може встановлюватись на різні типи дверних полотен. В даній статті розглянемо особливості роботи та розміщення їх на дверях із металопластику.

Особливості пластикових дверей та сфера застосування

Популярність ПВХ-конструкцій в якості дверних полотен та вікон за останні десятиліття неможливо не помітити. Стрімкий розвиток виробничих можливостей та нових технологій робить їхнє використання максимально раціональним в порівнянні з виробами із дерева та металу. В приміщеннях з великими потоками людей термін безвідмовної роботи дверей грає чи не ключову роль. Також до переваг пластикових полотен можна віднести невелику вагу, легкість монтажу та можливість швидкої заміни в разі потреби. Такі двері стійкі до агресивних середовищ, миючих засобів та вологи. Це робить їх ідеальними для встановлення в торгових центрах, магазинах, офісах та інших об’єктах комерційної нерухомості. 

Як вибрати дотягувач на пластикові двері? - зображення

Для чого потрібен дотягувач для ПВХ дверей?

Сфера застосування металопластикових дверей сама диктує потребу у швидкій та безвідмовній роботі таких конструкцій. Великі потоки людей в торгових центрах та магазинах повинні витрачати мінімум часу для проходу та взагалі не задумуватись про закривання дверей. Саме для таких цілей потрібен дотягувач. Він створює необхідний комфорт не тільки для відвідувачів, а й для персоналу та людей, що знаходяться всередині. Швидке зачинення стулки дверей допомагає зберегти необхідне тепло всередині приміщення взимку та прохолоду в літній період. Пристрої дотягування мінімізують шум від роботи дверей, захищають фурнітуру та стіни як від неправильної експлуатації їх людьми, так і від несподіваних протягів, вітру тощо.

Конструктивні різновиди дотягувачів

Всі дотягувачі працюють по суті за однаковим принципом: в конструкції міститься пружина з клапаном та мастилом. Вона розтягується при відчиненні та стискається при закриванні дверей. В залежності від моделі такий пристрій може мати ряд додаткових налаштувань. Найпопулярніші з них це сила відкривання/закривання, регулювання швидкості та фіксація дверей у відчиненому положенні. За методом передачі зусилля тяги в дотягувачах можуть бути:

 1. Стандартна: найпопулярніший вид тяги. Досягається це за рахунок простоти конструкції і, як наслідок, надійності. Вона розташовується перпендикулярно площині дверного прорізу, через що є найбільш помітною.
 2. Ковзна: при зачиненні тяга складається, що виглядає візуально естетичніше. Такий механізм гірше працює при різких коливаннях температури. Тому його частіше монтують на міжкімнатних полотнах.
 3. Паралельна: конструктивно схожа на стандартну тягу, проте за рахунок додаткового кронштейна в зачиненому стані розташовується паралельно до полотна і не так виділяється.

Як вибрати дотягувач на пластикові двері? - зображення

На що звернути увагу при покупці дотягувачів

При покупці дотягувачів є ряд основних моментів, які потрібно вияснити для того, щоб обрати його максимально влучно. Ви повинні знати наступне:

 • Розміри та вага дверей: коректна робота дотягувача можлива лише на полотнах, для яких він розрахований. В залежності від цього існує 7 класів. Наприклад, для легких дверей вагою до 20 кг вистачить 1-го класу, тоді як на важких вхідних вже буде потрібен дотягувач одного із максимальних класів. 
 • Робочі умови: зрозуміло, що у випадку зовнішніх дверей, які розташовуються на морозі, потрібен пристрій з морозостійкими характеристиками. І навпаки у випадку постійних високих температур. В дорожчих моделях присутнє термоконстантне масло, яке допомагає досягти великого діапазону робочих температур.
 • Потреба у фіксації закритого положення.
 • Місце монтажу та його особливості.
 • Додаткові функції: для зручності сучасні моделі дотягувачів можуть мати опції фінального дозакривання чи ширші можливості регулювання.

Втім, потрібно розуміти, що кожен окремий випадок індивідуальний. Тому щоб максимально вдало обрати дотягувач, радимо звернутись до спеціалістів інтернет-магазину Svitzamkiv на сайті або за телефонами +38 (050)-074-13-30, +38 (097)-281-11-34. 

Місце встановлення дотягувача для пластикових дверей

Системи дотягування, що продаються в онлайн-магазині “Світзамків”, за місцем монтажу діляться на такі:

 • Верхні: монтуються накладним способом безпосередньо на полотні або над ним в залежності від того куди відкривається дверна стулка. Саме такий тип найчастіше використовується для пластикових дверей, оскільки він є найбільш практичним.
 • Підлогові: щоб його змонтувати, потрібно попередньо зробити отвір в підлозі. Переважно використовується для скляних полотен, які відчиняються в обидві сторони.
 • Приховані: встановлюються врізним методом безпосередньо в полотно і коробку. З естетичної точки зору це найбільш привабливий варіант, проте не підходить для використання на дверях у місцях з великим скупченням людей. 


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.