Новини Київської області
Суспільство

Як вберегти помешкання від крадіїв у святкові дні: поради поліції

У період новорічних свят багато громадян їдуть у відпустки або зустрічають свята у друзів чи рідних. У такому випадку їхня квартира чи будинок залишається без нагляду, чим можуть скористатися крадії.

Як вберегти помешкання від крадіїв у святкові дні: поради поліції - зображення
Фото: pixabay

За даними поліції Київської області, у період свят кількість повідомлень про квартирні крадіжки збільшується. Тож правоохоронці закликають громадян бути обачними і завчасно подбати про безпеку свого житла.

Якщо ви не плануєте залишатися на свята вдома, краще дотримуватися наступних правил:

  • подбати про встановлення якісних вхідних дверей з надійними замками, обладнавши помешкання системою сигналізації;

  • поставити решітки на вікнах — для тих, хто проживає на нижніх чи останніх поверхах будинку;

  • не публікувати у соцмережах інформацію про свої наміри покинути помешкання на період відпустки чи з інших причин;

  • не залишати вдома заощадження, документи та цінні речі на період відсутності. При можливості просити родичів чи сусідів наглянути за оселею;

  • перевіряти під час виходу з помешкання, чи зачинені вікна та двері.

"Також нагадаємо про обов’язковість дотримання правил пожежної безпеки на свята, адже лісові красуні можуть зіпсувати святковий настрій. Це стосується й інших атрибутів свята: феєрверків, петард, ракет та інших піротехнічних виробів. Надавайте перевагу спеціалізованим магазинам, ознайомлюйтесь з інструкцією, перевіряйте, чи не пошкоджена упаковка" – йдеться у дописі поліції.

На додаток, в приміщенні, де встановлена ялинка, необхідно обладнати протипожежний куточок, в якому мають бути вогнегасники, вода і спеціальні ковдри, виходи і проходи в цьому приміщенні повинні бути вільні, зазначають правоохоронці.

Нагадаємо, нещодавно столичні правоохоронці оприлюднили дані щодо марок авто, які найчастіше викрадали у Києві протягом цього року.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.