Новини
Україна
Суспільство
Здоров'я
Україна-суспільство
Київ

Як минув перший день ЗНО?

25.06.2020 Косянчук Інна 0

У тестуванні з математики, яким розпочалося зовнішнє незалежне оцінювання, взяли участь 152 180 осіб, повідомляє Міносвіти. 

Сьогодні, 25 червня, стартувала основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання – іспитів, без яких неможливий вступ до вишів. Як повідомляв «Погляд», Державна комісія з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій дозволила провести зовнішнє незалежне оцінювання з 25 червня до 17 липня. 

У перший день ЗНО відбулось тестування з математики у якому, як поінформував офіційний сайт МОН, взяли участь 152 180 осіб.  Зауважується, що це – 81,79% від загальної кількості тих, хто зареєструвався на тести, загалом спочатку зголосилося на ЗНО з математики 186 072 осіб.

За даними ресурсу osvita.ua, найвищу явку до пунктів тестування -- 87,50% -- показав Київ. "Загалом у 20 регіонах України явка учасників на зовнішнє оцінювання з математики перевищила 80%", йдеться у повідомленні.

 «83 учасники ЗНО не були допущені до пунктів тестування, з них 30 – через виявлення ознак гострих респіраторних захворювань. Дотримання процедури тестування контролювали 126 громадських спостерігачів. Кількість учасників, роботу яких припинено дочасно через порушення процедури тестування, – 12», повідомляє МОН. І зауважує, що іспити  проходили у 795 пунктах тестування, загалом для цього було передбачено 12 618 аудиторій.

Заступник міністра освіти і науки Любомира Мандзій, коментуючи початок ЗНО, зазначила, що тестування стартувало у заплановані терміни, проходить у безпечних умовах і згідно з рекомендаціями Головного державного санлікаря. «Учасників та інструкторів забезпечують масками і допускають до пунктів тестування після термометрії та оцінки ознак респіраторних захворювань. Пункти тестування забезпечено безконтактними термометрами, антисептиками для рук і поверхонь, а також засобами захисту для медиків”, підкреслила Мандзій.  

Міносвіти інформує про те, коли учасники ЗНО зможуть дізнатися результати іспитів. Так, до 16 липня буде визначено поріг “склав/не склав” та власне результати тестів з математики. А  до 17 липня обіцяють опублікувати результати на а сторінках учасників.

Також МОН звертає увагу, що  у вівторок, 30 червня, відбудеться ЗНО – з української мови та літератури.

Як повідомляв "Погляд", уряд визначив, що для учнів проміжних класів цьогорічне навчання закінчиться до 1 липня, для 11-класників – до 31 серпня, а в закладах профтехосвіти – до 31 липня.