#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Україна-суспільство

Яблуко чи банан: конкуренція на українському ринку продовжує посилюватись

18.04.2019 Бобрик Юлія 0

За 7 місяців Україна імпортувала 168 тис. тонн бананів. Як відзначають аналітики EastFruit, тільки в березні в порівнянні з попереднім місяцем імпорт цих фруктів виріс на 16%.

Така ситуація не може не засмучувати українського виробника, адже попри те, що в Україні як спостерігається надлишок пропозиції досить недорогих яблук, споживання бананів в країні продовжує активно збільшуватися. Повідомляє Fruit-ukraine.org.

Більш того, відповідно до даних фіскальної служби України, в першому місяці весни імпортери закупили на зовнішньому ринку 27 тис. тонн бананів, що в свою чергу на 14% більше, ніж за аналогічний період 2018 року.

Як зазначають фахівці Української плодоовочевої асоціації, такі тенденції є тривожним знаком для виробників яблук в Україні.

«Не секрет, що саме банани є головним конкурентом яблука у фруктовому кошику українця і, як ми бачимо, ця конкуренція тільки посилюється, незважаючи на значну різницю в ціні, – коментує ситуацію Тетяна Смірнова, головний аналітик УПОА, – Справа в тому, що банани, хоч і не вирощуються в Україні, вже давно перестали бути екзотикою для українців. Крім того, українці все частіше обирають банани в якості перекусу, оскільки вони «зручніше» з цієї точки зору, ніж яблуко, особливо для дітей, і, безперечно, корисніше, ніж чіпси, шоколадні батончики і інші снеки».