Новини
Вишгород
Київщина-суспільство

Вишгородщина: дебаркадеру проголосували вирок


На сесії Вишгородської районної ради більшість депутатів висловилися за списання майна вітрильного відділення дитячо-юнацької школи з водних видів спорту, яке батьки спортсменів вважали чи не єдиною гарантією існування тренувальної бази, де дітей навчають безкоштовно.

Фото ІА "Погляд"

Київське море відкрите для вітрил і вітрильників, воно вабить як дорослих, так і дітей. Круте бажання дітлашні – відчути себе справжніми моряками – здійснити неважко. Платних шкіл, де учать ходити під вітрилом, вистачає. Втім, бажання здійсненне і для тих юних вишгородців, чиї сімейні статки не дозволяють тренуватися платно.

Вітрильне відділення дитячо-юнацької школи з водних видів спорту, що належить Вишгородській райраді, і яке діє з 1992 року, виховало не одне покоління тих, хто вміє підкорювати вітрила.

Певний час тому в зоні уваги громадськості опинилось питання існування вітрильного відділення. Йшлося про те, що майно бази доводять до стану непридатності, аби «відтиснути» базу.

Хто і навіщо це робить?

Батьки юних спортсменів звертають увагу: «Сама територія унікальна для підготовки юних яхтсменів – захищений вихід до води, міцні дерева, що дають тінь, захищений від розмиву берег. У 2004 році територія була передана в оренду ТОВ «Фінбоу Днепр» для будівництва вітрильної школи з умовою збереження на цій території дитячої вітрильної школи. У 2012 році майно ВР ДЮСШ на цій території включало 2 капітальні будиночки, 2 дебаркадери, лінію електропередач. В тому ж 2012-му це майно було передано КП НСБ, яке мало його зберігати і захищати, але орендар планомірно знищував майно, зрізав дерева, перекопував гавань, тобто приводив територію до того безладу, який  є зараз. ДЮСШ не могла впливати на ситуацію, оскільки весь цей час фактично знаходилась у стані переговорів із забудовником, які відбувалися хаотично і непродуктивно, а майном уже не володіла».

Фото ІА "Погляд"

Про це, як і про те,  що нині дві третини майна ДЮСШ займає приватна школа, і що переміщення майна призвело до відкриття кримінальної справи, представники батьківської спільноти юних спортсменів розповіли учора, 3 вересня, на сесії районної ради.

Питання винесли на сесію райради

На сесії розглядалося питання «Про надання згоди комунальному підприємству Вишгородської районної ради «Навчально-спортивна база» на списання з обліку основних засобів».

Йшлося, власне, про дебаркадер, який вважають чи не єдиною гарантією існування школи.

До слова, на сесію прийшли не лише батьки й тренери, а й самі вихованці школи. Тому логічною була пропозиція перенести розгляд питання з 29-го за чергою у порядку денному на перше. Однак більшості під час голосування ця пропозиція не набрала, і всім зацікавленим у розгляді питання довелося чекати до післяобіднього часу, та ще й з перервою.

Втім, це був уже фінал обговорень, які відбувалися уже не перший день. Зокрема, кілька днів тому долю школи вирішували члени колегії Вишгородської районної ради на своєму засіданні. А передувало заходу пікетування Вишгородської адмінбудівлі вихованцями й тренерами спортшколи, які, пропонували зняти питання з розгляду, і детально його відпрацювати, зазначаючи, що школу знищують навмисне.

«Не ріжте дебаркадер, ми опиняємось на вулиці», - з такими гаслами зібралися мітингувальники під стінами Вишгородської РДА, де проходила колегія, про що повідомляв «Погляд».

Фото з Фейсбук-сторінки Ростислава Кириченка

Трохи про обіцянки

Втім, посадовці - іншої думки. Зокрема, голова Вишгородської районної ради Ростислав Кириченко заперечив, що йдеться про знищення бази, а навпаки – про поліпшення умов навчання для дітей, і навіть продемонстрував у соцмережах фото новенького приміщення, де половину площі планують виділити спортшколі водних видів спорту  замість старезного дебаркадера.

Скріншот з телеграм-каналу Владислава Дулапчого

А потім у соцмережах з’явилися фото кількастороннього договору, у якому йшлося про намір інвестора побудувати у місці комплекс спортивних об’єктів з передачею половини майна у комунальну власність територіальної громади Вишгорода, тобто для тієї ж таки спортивної школи.

Однак сам текст договору викликав скепсис. Передовсім, лунало немало висловлювань про те, що він є юридично нікчемним, тому що не всі підписанти мали право його підписувати одноосібно, оскільки представляли колегіальні органи.

Окрім того, договір назвали протоколом про наміри, які не факт, що втіляться в життя, і що не буде з кого спитати у разі невиконання тих-таки намірів.

Тож обговорення на сесії було бурхливим, різні сторони наводили свої аргументи.

Гендиректор ТОВ «Фінбоу Днепр» Євген Калганов запевняв, що після будівництва нової бази юні спортсмени отримають кращі умови для тренувань. Батьки спортсменів словам вірити відмовлялися - вони просили документальних гарантій цих обіцянок.

Однак на це реакції не було.

Проголосували... що далі?

Отже, очікування батьків і юних спортсменів, попри те, що у них було досить захисників, не справдилися. Депутати райради 25 голосами з 33 проголосували за списання дебаркадера.

Фото ІА "Погляд"

Втомлені захисники спортшколи тільки розводили руками: до них не дослухались. У соцмережах люди коментували рішення райради досить різко.  

«Районна ради таки проголосувала за списання дебаркадера. Незважаючи на протиріччя, на недопрацьованість питання. Таке враження, що всім вже на все начхати. Уявляю, що твориться в сільських громадах, якщо їм тут на все начхати», - написала у соцмережах жителька Вишгорода Вікторія Поплавська. Були й різкіші коментарі.

Що маємо на виході – знищення спортшколи водних видів спорт чи чесність інвестора, який гарантує збереження бази під своє міцне чесне слово? Втім, якщо гарантує, то що заважало належним чином засвідчити це документально таким чином, щоб це переконало і батьків, і тренерів, і навіть дітей?

Запитання лишилось без відповіді.

До речі, щодо дітей, присутніх на сесії райради, Євген Калганов зазначив, що вони мають бути у школі, мають ходити під вітрилами, а не сидіти на «дорослій» сесії. Так, із цими словами складно посперечатися.

Чи не попрощалися саме на цій сесії діти із своїми мріями ходити під вітрилами, тренуючись у безоплатній школі, поживемо – побачимо. Однак батьки юних спортсменів не налаштовані оптимістично, зазначаючи, що інтереси дітей опинилися на останньому місці у рейтингу цінностей  посадовців.

«Погляд» слідкуватиме за розвитком подій, і повідомлятиме громадськість. А поки що - є й позитивні новини. Так, нещодавно ми розповідали, що на Київщині відкрито нові спортмайданчики.