Новини
Суспільство

Викликати допомогу непомітно: в Україні презентували додаток для жертв домашнього насилля


Застосунок WhiteribbonUA має дизайн «жіночого календаря» і спеціальне приховане меню.

Фото: pixabay.com

Як розповіли у Міжнародному громадському русі проти насильства «Біла стрічка», мобільний додаток розробили для захисту жінок та дітей від домашнього насильства.

WhiteribbonUA може встановити прямий зв'язок із поліцією, а також там є  контакти служб для екстреного виклику та можливість пошуку найближчого до жертви агресії центру підтримки, поліцейського відділу або служби екстреної допомоги.

Він виглядає, як календар для місячного циклу жінки. Щоб покликати на допомогу достатньо затримати палець на верхній іконці застосунку, і там з'явиться приховане меню.

У ньому є три категорії:

  • екстрена допомога жертві (власнику застосунку чи комусь іншому);
  • ведення обліку фактів («щоденник», де можна фіксувати факти насилля, не зберігаючи фото на телефоні);
  • надання інформації для виявлення ознак домашнього насилля.

Посол доброї волі «Білої стрічки Україна» Тетяна Рамус розповіла, що спеціальний дизайн за стосунку має стати додатковим захистом від агресора, у разі якщо він перевіряє телефон жертви.

WhiteRibbonUA можна завантажити з AppStore або Google Play на будь-який смартфон.

Нагадаємо, в Бориспільському та Броварському районних управліннях поліції з’явились нові групи з протидіяння домашньому насильству. Завдання поліцейських – мінімізувати конфлікт і вирішити проблему домашнього насильства: надати допомогу постраждалим, притягнути кривдників до відповідальності.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Також читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.