Новини
Надзвичайні новини
Новини світу
За кордоном

Вибух у Бейруті: 100 загиблих, 4000 поранених


У столиці Лівану лікарні переповнені пораненими, кількість загиблих постійно зростає, а саме місто виглядає, як випалена пустеля. Вибух, що прогримів напередодні ввечері в порту Бейрута, практично знищив пів міста та став найкривавішим в історії країни.

Фото: Іndependent

Як повідомляють в агентстві Reuters, кількість жертв катастрофічного за своїми масштабами вибуху в Бейруті, що прогримів надвечір 4 серпня, досягла 100 чоловік, проте чимало людей все ще залишаються під завалами. Натомість кількість поранених в результаті детонації 2750 тонн аміачної селітри в порту Бейрута попередньо становить близько 4000 чоловік.

https://twitter.com/AJEnglish/status/1290695520411955200
https://twitter.com/GlobalReportint/status/1290707894430826499

За словами президента Лівану Мішеля Ауна, селітра, що використовується для виготовлення добрив і вибухівки, зберігалася в порту протягом шести років без дотримання належних заходів безпеки.

https://www.instagram.com/p/CDehASAHYv-/?utm_source=ig_web_copy_link

Влада країни поки не називає причину вибуху, але місцевий телеканал LBCI Lebanon News пише з посиланням на джерела в спецслужбах, що викликати вибух могли зварювальні роботи. Співробітники нібито вирішили закрити невеликий отвір на складі, через який могли проникнути зловмисники. При зварюванні могла статися детонація.

Прем'єр-міністр Лівану Хассан Діяб пообіцяв знайти та покарати винних.

https://www.instagram.com/p/CDgCnDXFTi-/?utm_source=ig_web_copy_link

Також наразі стало відомо про викид небезпечних речовин в атмосферу через вибух в Бейруті.

«Є повідомлення про токсичні гази, вивільнені через вибух, усім, хто знаходиться неподалік від епіцентру, варто залишатися в приміщенні і по можливості носити маски», – попередили в посольстві США в Лівані.

Нагадаємо, як писав «Погляд», 21 червня о 10:00 у Києві, в Дарницькому районі по вул. Соломії Крушельницької, 1/5, в десятиповерховому житловому будинку стався вибух, що призвів до значних руйнувань: поверхи від п’ятого до восьмого обвалились.