#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Всесвіт

Вибух однієї з найближчих до Землі зірки може перетворити ніч на день

16.01.2020 Бобрик Юлія 0

Експерти стверджують, що вибух зірки Бетельгейзе може стати найяскравішим з коли-небудь бачених з Землі, і буде більш помітним, ніж повний місяць та досить яскравим, щоб відкидати тіні.

Бетельгейзе знаходиться на відстані 640 світлових років від Землі, але при цьому залишається однією з найбільш видимих на нічному небі, радіус зірки в 900 разів більше, ніж у нашого Сонця.

Астрономи помітили, що зірка час від часу тьмяніє, що означає, що вона ймовірно може вибухнути в найближчому майбутньому, повідомляють в theconversation.com. Коли це станеться, вона стане настільки яскравою, що затьмарить повний місяць і буде досить потужною, щоб відкидати тіні в нічний час.

Дослідники спостерігали за зіркою протягом багатьох років, але в останні кілька місяців вона почала швидко тьмяніти. У грудні Бетельгейзе пройшла шлях від однієї з 10 найяскравіших зірок, видимих неозброєним оком, до 21-ї по яскравості.

Вчені припускають, що зірка завершує свій життєвий цикл і незабаром вибухне як наднова. Ось що з цього приводу сказав лектор по астрономії з Університету Ноттінгема Трента Даніель Браун:

«Наднова зірка Бетельгейзе буде яскравішою, ніж будь-яка зірка, яку коли-небудь спостерігали на Землі, затьмарюючи по яскравості наднову зірку Кеплера. Зрештою, ядро зірки стане настільки важким, що не зможе протистояти власній гравітаційній силі. А коли ядро руйнується, відбувається гігантський вибух наднової».

Однак астрономам поки важко сказати, коли саме відбудеться цей вибух. Сучасні технічні засоби спостереження не дозволяють виявити точний період. Ця подія може трапитися як протягом наступних кількох років, так і протягом наступних 100 тисяч років.