Новини
Екологія
Всесвіт

Вперше знайдена галактика з трьома надмасивними чорними дірами


Вони розташовані напрочуд близько одна до одної.

Галактика NGC 6240 привернула увагу вчених своєю незвичайною формою. Передбачалося, що вона утворилася в результаті злиття двох галактик меншого розміру. NGC 6240 знаходиться на відстані 300 мільйонів світлових років від Сонячної системи – порівняно недалеко за стандартами Всесвіту. Це дозволило астофізікам вивчати її на всіх довжинах світлових хвиль, пишуть в edition.cnn.com.

У центрі галактики були виявлені дві надмасивні чорні діри (по одній з «батьківських» галактик), що цілком вкладалося в стандарти галактичної взаємодії. Але в результаті подальших досліджень була знайдена третя чорна діра, і подібний феномен був зареєстрований вперше в історії спостережень.

Кожна з чорних дір важче 90 мільйонів Сонць, і всі вони розташовуються на порівняно невеликій ділянці шириною 3 тисячі світлових років – це менше 1% всієї галактики.

«Досі така концентрація надмасивних чорних дір не була ніде виявлена у Всесвіті», – Пітер Вейльбахер, дослідник Інституту астрофізики ім. Лейбніца в Потсдамі.

Відкриття дозволило вченим припустити, що при створенні NGC 6240 з'єдналися не дві, а три галактики, чим і пояснюються її незвичайні властивості.

За словами дослідників, з часом (ймовірно, через кілька мільйонів років) три надмасивні чорні діри зіллються в одну. Це створить неймовірно сильні гравітаційні хвилі або брижі простору-часу.

Нагадаємо, нещодавно вчені відкрили нову силу у Всесвіті.