#міська рада #міська рада #Розслідування #ірпінь #Карплюк #міська рада #Розслідування #Діти #ірпінь #міська рада #Освіта #ірпінь #екологія #ірпінь #історія #міська рада #Освіта #ирпень #Діти #ірпінь
Новини
Всесвіт
За кордоном

Вперше в історії астрономи побачили спалах світла від зіткнення чорних дір

30.06.2020 0 Бобрик1 Юлія1 0

Об'єкти зустрілися і злилися на відстані 7,5 мільярда світлових років у вирі гарячої закрученої матерії, що оточує надмасивну чорну діру.

Фото: Caltech / R. Hurt / IPAC

Свої висновки вчені опублікували в журналі Physical Review Letters.

Цей вир називається акреційним диском, і він обертається навколо горизонту подій чорної діри – точки, після якої гравітація настільки сильна, що навіть світло не може покинути її.

Ось чому вчені ніколи не бачили, щоб дві чорні діри стикалися. За відсутності світла вони можуть ідентифікувати такі злиття тільки шляхом виявлення їх гравітаційних хвиль – мерехтіння в просторі-часі, створюваних зіткненнями масивних об'єктів.

Варто зазначити, що це явище передбачив ще Альберт Ейнштейн, але навіть він не думав, що гравітаційні хвилі коли-небудь будуть виявлені. Вони здавалися надто слабкими, щоб вловити їх на Землі серед іншого шуму і вібрацій. Протягом 100 років здавалося, що Ейнштейн був правий. Але в 2015 році в Вашингтоні та в Луїзіані були виявлені перші гравітаційні хвилі: сигнали від злиття двох чорних дір на відстані 1,3 мільярда світлових років.

Тепер же вчені вперше зіставили зіткнення з чорною дірою зі спалахом світла.

Вони очікують побачити ще один спалах від тієї ж чорної діри через кілька років, коли вона знову увійде в акреційний диск надмасивної чорної діри.

«Пошук цих спалахів важливий, тому що він допоможе нам більше дізнатися про походження чорних дір», – зазначив співавтор дослідження Мансі Каслівал, доцент кафедри астрономії в Каліфорнійському технологічному інституті.

Нагадаємо, на початку року вчені зафіксували дивні рухи газу в центрі нашої галактики, які можуть вказувати на наявність в ній чорної діри.

А не так давно була вперше знайдена галактика з трьома надмасивними чорними дірами.