#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна

Візит Зеленського до Польщі: подробиці домовленостей

31.08.2019 Александр Чернышенко 0

Президент України Володимир Зеленський перебуває з офіційним візитом у Польщі та провів перемовини у Президентському палаці з президентом Польщі Анджеєм Дудою.

Про це повідомляє сайт Глави держави.

За результатами зустрічей відбулась спільна прес-конференція Зеленського та Дуди для представників українських, польських та іноземних ЗМІ.

Як повідомили на прес-конференції, президенти домовились оновити і перезавантажити двосторонню робочу групу, що буде працювати під патронатом обох Президентів, щоб трагічні епізоди спільного минулого не завадили будувати спільне та дружнє майбутнє.

Очільники України та Польщі також виступили зі спільною позицією, що газопровід «Північний потік 2» неприйнятний і несе в собі загрози, серед іншого і воєнного характеру, для всієї Європи. Одночасно вони виступають за диверсифікацію джерел енергопостачання, а також енергетичну співпрацю в трикутнику Польща-США-Україна.

«Ми скоординували наші подальші кроки задля припинення війни на сході України та повернення окупованого Криму. Наша спільна та принципова позиція: безумовне виконання Мінських домовленостей, відновлення територіальної цілісності України у міжнародно-визнаних кордонах, санкції ЕС стосовно Росії можуть переглядатися у сторону їх посилення, а не навпаки», - наголосив глава Української держави.

Анджей Дуда зауважив, що Польща виступає за розвиток транспортної та прикордонної інфраструктури в Польщі, поглиблення товарообміну. Зокрема польська сторона вивчатиме питання можливості збільшення кількості пунктів пропуску на польсько-українському кордоні, розвитку сполучень, зокрема річкового Південний Буг-Дністер.

Президент Польщі також запевнив, що намагатиметься з профільним міністром Польщі розв'язувати проблему щодо обмеження польською стороною ліцензій на вантажоперевезення для українських компаній.

Володимир Зеленський заявив, що готовий розблокувати заборону на ексгумацію польських жертв на Волині, яку запровадили після того, як польські націоналісти за підтримки місцевої влади у 2017 році знищили на кладовищі в селі Грушовичі поблизу Перемишля пам'ятник воякам УПА. Він  запропонував Дуді створити на кордоні України та Польщі спільний меморіал примирення.

Фото - president.gov.ua.