Новини
Довкілля
Вода
За кордоном

Венеція пішла під воду? Затоплено більше 80% території міста (ФОТО і ВІДЕО)

13.11.2019 Бобрик Юлія 0

Венеція зазнала однієї з найгірших повеней в історії.

Місто на воді потерпає від повеней протягом усієї своєї історії, але нинішнє – найпотужніше за десятки років.

В результаті проливних дощів Венеція знову опинилася у владі повені, і на цей раз рівень води став найвищим за останні 50 років: 1,87 метра. Тільки один раз з початку записів в 1923 році вода досягла вищої позначки: 1,94 метра в 1966 році. Звичайні в цю пору року повені у Венеції призводять до 140-сантиметровому підйому води.

Феномен «високої води» характерний для міста, що лежить на декількох островах в лагуні Адріатичного моря. Підвищення рівня моря, як правило, відбувається восени та навесні. Рівень води піднімається також через дощі і сильний вітер, як сталося цього разу.

Стихія вирувала, починаючи з вівторка 12 листопада, підйом води прогнозується і на сьогоднішній день. До теперішнього часу затоплено понад 80% території, в тому числі крипта собору Святого Марка, де вода піднялася на метр. Потоп спровокував перебої з телефонним зв'язком і електрикою. Вогнеборці кілька разів виїжджали за викликами: серед об'єктів виявився палац Ка-Пезаро, де була залита електрична підстанція. Кілька річкових трамваїв потонули, пошкоджені нижні поверхи будівель, люди втратили майно.

Також відомо про загибель двох осіб; один з них був убитий ударом струму, коли намагався запустити насос. Мер Венеції Луїджі Бруньяро назвав повінь справжньою катастрофою, закликавши жителів не виходити на вулицю. Влада міста збирається ввести режим надзвичайної ситуації.

Проте туристи продовжують насолоджуватися поїздкою: в готелях їм видали гумові чоботи, і вони роблять селфі на тлі затоплених пам'яток.

https://www.instagram.com/p/B4xqOPOo92e/?utm_source=ig_web_copy_link

Нагадаємо, за підрахунками вчених, підвищення температури на 2-3 градуси Цельсія до 2100 року призведе до того, що океан затопить землі, де живуть 280 млн чоловік.