Київщина
Анонси
Культура

Великодня виставка на ящиках з-під набоїв із фронту

19.04.2019 Надiя Проценко 0

У Києві в національному заповіднику «Софія Київська» триває виставка ікон «Страсний цикл» на ящиках з-під набоїв, що були привезені з фронту. Ікони написані в пам’ять про загиблих під час російсько-української війни.
Виставку присвячено п’ятим роковинам від початку АТО на Донбасі.

Символічним є цьогорічний збіг дати офіційного початку війни на Донбасі й Страсних тижнів у католиків, а опісля – у православних і греко-католиків. PASSIONES — це своєрідний страсний тиждень п’ятих роковин.

Виставка триватиме до 5 травня.

Великодня виставка на ящиках з-під набоїв із фронту

Довідково:
За 4 роки проект «Ікони на ящиках з-під набоїв» експонувався у 30 містах світу (60 локацій). Ікони на ящиках з-під набоїв є у приватних колекціях віце-президента США М.Р.Пенса, президента Литви Д.Грибаускайте та ін.
«Ікони на ящиках з-під набоїв» мистецько-волонтерський проект на підтримку ПДМШ ім.М.Пирогова — найбільшого недержавного медичного проекту в зоні ООС (понад 56 тис. пацієнтів, 500 лікарів, 49 локацій). Мистецький проект є головним, а з червня 2018 р., по суті, єдиним донором ПДМШ, забезпечуючи 97% його фінансових потреб. За чотири роки в рамках благодійної акції «Купи ікону – врятуй життя» на шпиталь було перераховано понад 5 000 000 грн.

Джерело: Національний заповідник «Софія Київська»