Новини
Суспільство
Культура
Київ

Великодня ніч у Києві: у церквах спокійно, а на вулицях – хресна хода

19.04.2020 Надiя Проценко 0

Найсвітліша Великодня ніч з 18 на 19 квітня у Києві минула спокійно, за інформацією МВС України, проте не обійшлося й без ексцесів. Зокрема, священнослужителі Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) влаштували хресну ходу неподалік від зачиненої на карантин Києво-Печерської Ларви.

Так, за даними правоохоронців, порушень громадського порядку і карантинних обмежень під час святкових богослужінь у храмах Києва зафіксовано не було. Під час богослужінь у церквах перебувало не більше 10 осіб, як і передбачено карантинними заходами. Поліцейські продовжують стежити за правопорядком біля культових споруд до повного завершення релігійних святкових заходів сьогодні.

А ось про масову хресну ходу священників без масок повідомив у Facebook головний редактор сайту «TheБабель» Євген Спірін. «Свято-Введенський храм, вулиця Московська, 500 метрів від Лаври. УПЦ МП. Хресна хода, 50 осіб, священики без масок, без нічого. У дворі храму 25 осіб, всередину пускають. За хресною ходою йдуть люди з пакетами, посвятити. Буде цікаво спостерігати за кількістю хворих на наступному тижні», – написав Спірін.

В УПЦ МП Великдень вирішили святкувати на вулиці. Предстоятель Української православної церкви Московського патріархату митрополит Онуфрій говорив, що ті віруючі, які прийдуть на богослужіння, будуть стояти і молитися на вулиці, щоб виконувати всі необхідні санітарні норми.