Велетенський 400-літній гостомельський дуб отримає статус пам’ятки природи
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/05/Dub-status-0.jpg)
У Гостомелі екологи обстежили велетенський дуб, що височіє по вул. Молодіжній. В обхваті він сягає 5 м, а вік красеня – приблизно 400 років. Таких на Київщині залишилося лише шість. Незабаром він отримає статус пам’ятки природи.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/05/Dub-status-1.jpg)
Виконавчий комітет Гостомельської селищної ради за зверненням місцевого депутата Євгена Писанки запросив на огляд згаданого дуба фахівців Київського еколого-культурного центру.
Експерти обстежили велетня та визначили план подальших дій. З’ясувалося, що обхват дерева сягає 5 м, а вік – приблизно 400 років. У Київській області таких дубів лише шість.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/05/Dub-status-3.jpg)
Він підлягає обліку та згодом отримає статус пам’ятки природи, охоронятиметься законом. За ним організують відповідний догляд.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/05/Gost-Zel-yar-2.jpg)
Нагадаємо, що ми вже писали про це гостомельське диво природи. Поруч знаходиться ще декілька реліктових дубів, що ростуть у так званому «Зеленому ярі Гостомеля». Його поступово засипають ґрунтом та сміттям.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/05/Gost-Zel-yar-1.jpg)
Хотілося б, щоб ця місцина отримала охоронний статус та перетворилася на справжню зелену перлину селища, слугувала місцем відпочинку для місцевих жителів, приваблювала до себе туристів.