#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Довкілля
За кордоном

Вчені винайшли «живий бетон», який здатний регенерувати

20.01.2020 Бобрик Юлія 0

Матеріал може повністю змінити уявлення про будівництво.

Вчені з Університету Колорадо створили те, що можна назвати «живим бетоном», повідомляє futurism.com. Матеріал являє собою суміш піску, ціанобактерій і гідрогелю. Пісок грає роль каркасу, фотосинтезуючі ціанобактерії виконують регенеративну функцію, а гідрогель є своєрідним живильним середовищем для бактерій.

Як повідомляється у сюжеті на ютуб-каналі Amaze Lab, під час дослідження ціанобактерії Synechococcus sp. розміщували на суміші піску і особливого гідрогелю, де вони розмножуватися і мінералізувалися як живий організм. Завдяки цим фотосинтезуючим бактеріям, які вбирають вуглекислий газ, бетон може самостійно закладати тріщини, які утворюються.

Для демонстрації «здібностей» бетону вчені розділили навпіл одну цеглину, додали пісок, гідрогель і поживні речовини, в результаті чого ціанобактерії виростили дві повноцінні цегли.

Через бактерії бетон має зелений колір, який зникає в міру висихання і відмирання бактерій. Однак навіть після зникнення зеленого кольору бактерії виживають протягом кількох тижнів і можуть бути омолоджені, що призведе до подальшого їх зростання.

Вчені підкреслюють, що при створенні матеріалу вони не додавали бактерії в бетон, а залучали їх безпосередньо в будівництво. Такий метод дозволить в майбутньому використовувати матеріал в місцях з недоліком ресурсів, наприклад, в пустелях, Арктиці або навіть на інших планетах.

Нагадаємо, наразі вчені НАСА вивчають особливу стратегію будівництва баз на Місяці і Марсі: вирощування їх на місці з живих грибів.