#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Суспільство
Довкілля
Вода

Вчені вважають, що Світовий океан можна відновити за 30 років

03.04.2020 Бобрик Юлія 0

Але для цієї мети потрібно буде 10-20 мільярдів доларів щорічно.

Міжнародна група дослідників з десяти країн і 16 університетів представила «інструкцію» щодо відновлення світового океану. Вчені стверджують, що морську екосистему на планеті можна врятувати до 2050 року, повідомляє Daily Mail.

Дослідники зазначають, що серед завдань, які потрібно вирішити найближчим часом: захист видів, відновлення середовищ існування, зменшення забруднення і пом'якшення наслідків зміни клімату шляхом скорочення глобальних викидів парникових газів. Вони також попереджають, що успіх залежить від підтримки світових урядів і значних фінансових ресурсів.

За оцінками вчених, заходи по відновленню морського життя обійдуться в 10-20 мільярдів доларів щорічно, проте очікується, що в довгостроковій перспективі кожен вкладений долар окупиться в десятикратному розмірі.

Різні дослідження темпів відновлення морських екосистем свідчать про те, що до 2050 року можна буде досягти істотного відновлення кількості, структури і функціонування морської флори та фауни, якщо пом'якшити основні навантаження на екосистему, включаючи вплив зміни клімату.

Дослідники виділили дев'ять «компонентів», необхідних для відновлення морських екосистем: солоні марші, мангрові зарості, морські трави, коралові рифи, водорості, устричні рифи, рибні промисли, мегафауна і глибоке море. Вони також намітили шість «заходів по відновленню» для захисту цих дев'яти компонентів: розумне споживання ресурсів, які дають моря та океани, захист різних видів флори та фауни, відновлення їх місць проживання, скорочення забруднення і пом'якшення наслідків зміни клімату.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що в останні десятиліття чисельність дельфінів в Індійському океані скоротилася більш ніж на 80%.