Новини
Технології
За кордоном

Вчені вийнашли матеріал, який легший за пластик, але міцніший сталь

В майбутньому його зможуть використовувати навіть для будівництва.

Вчені вийнашли матеріал, який легший за пластик, але міцніший сталь - зображення
Фото: MIT

Інженери Массачусетського технологічного інституту розробили новий надтонкий матеріал, який легший за пластик, але міцніший за сталь, пише New Atlas.

Під час розробки вони використали унікальну технологію "зшивання" атомарних площин полімерів. Як мономер вчені взяли меламін, що має структуру вуглецевих і азотних кілець. У розчині, що знаходиться в особливих умовах, ці молекули виростають у сторони у формі дисків, які потім укладаються одна на одну, а водневі зв'язки утримують ці шари разом.

"Замість того, щоб робити молекулу, схожу на спагеті, ми можемо зробити пластинчасту молекулярну площину, де ми змушуємо молекули з'єднуватися одну з одною у двох вимірах. Після цього ми нанесли методом центрифугування тонкі плівки, які мають надзвичайну міцність".

Старший автор дослідження Майкл Країно

Новий матеріал під назвою 2DPA-1 має вражаючі властивості. Незважаючи на те, що полімер дуже тонкий і легкий, його межа плинності вдвічі вища, ніж у сталі, і для його деформації потрібно в шість разів більше сили, ніж для куленепробивного скла. Він також повністю непроникний для газів та рідин. Тож вчені допускають, що у майбутньому його можна буде використати навіть для будівництва.

Нагадаємо, архітектори з Ательє Валентино Гарері (Valentino Gareri Atelier) вирішили спроектувати у провінції Манабі будівлі з відходів від виробництва шоколаду.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.