Екологія
Технології
За кордоном

Село збудують із відходів какао-бобів (ВІДЕО)

Еквадор забудують будинками зі сміття від шоколаду.

Архітектори з Ательє Валентино Гарері (Valentino Gareri Atelier) вирішили спроектувати у провінції Манабі будівлі з відходів від виробництва шоколаду.

Всі споруди будуть виконані з місцевих матеріалів, таких як бамбук і волокно зі шкаралупи какао-бобів. Компанія представила проєкт села, надрукований на 3D-принтері.

"Відходи какао, які є результатом процесу виробництва шоколаду, будуть повторно використані для 3D -друку частин села. В недалекому майбутньому ми зможемо проектувати будівлі, повністю зроблені з натуральних матеріалів, і переробляти їх наприкінці їхнього життєвого циклу, щоб або створювати нові, або повертати їх до природи", - ділиться архітектор Валентино Гарері.

Архітектори разом з еквадорським виробником шоколаду Muze та благодійною організацією Avanti задумали створити незалежний та багатофункціональний простір.

За ідеєю, у селі буде шоколадна фабрика, завод з переробки відходів какао, свій освітній та дослідний центр, житлові приміщення, зона для коворкінгу та місце для екотуризму. На дахах будинків вбудують спеціальні резервуари для збирання дощової води.

На території селища обладнають пішохідні вулиці та велодоріжки, а також установлять необхідну інфраструктуру для електромобілів.

Нагадаємо, Дюссельдорф хочуть перетворити на "місто без сміття" до 2023 року.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.