#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Суспільство
Здоров'я

Вчені стверджують, що поціновувачі зеленого чаю живуть довше

19.01.2020 Бобрик Юлія 0

Вчені прийшли до такого висновку на основі дослідження, яке триває вже 22 роки.

Вчені з Китайської академії медичних наук вирішили зіставити звичку людей пити чай зі ступенем ризику серцево-судинних захворювань і смерті від інших причин. Результати дослідження на основі проекту China-PAR були опубліковані в «Європейському журналі практичної кардіології».

У вибірці були враховані дані 100 902 чоловік, у яких раніше не було серцевих нападів, інсультів і ракових захворювань. Учасники були розділені на дві групи. В першу потрапили ті, хто пив чай три рази на тиждень або частіше, у другу – ті, хто пив чай менше трьох разів на тиждень або люди, взагалі не п'ють чай. Середній час спостереження склав 7,3 року.

Дослідження показало, що у любителів чаю ризик розвитку серцево-судинних захворювань в середньому нижче на 20%, ризик інсульту з летальним результатом виявився нижчим на 22%, а передчасної смерті з різних причин – на 15%.

Віковий аналіз розвитку хвороб показав, що у любителів чаю старше 50 років ішемічна хвороба серця та інсульт розвивалися на 1,41 роки пізніше, ніж у людей, які рідко п'ють чай, а жили вони в середньому на 1,26 років довше.

З огляду на національні особливості виявилося, що переважна більшість любителів чаю, які брали участь в дослідженні, пили зелений чай (49%), тоді як чорному віддавали перевагу всього 8%. При роздільному аналізі за типами чаю виявилося, що сприятливий вплив на здоров'я має лише зелений чай. У тих, хто пив чорний чай, поліпшення показників не спостерігалося. Дослідники пов'язують це з тим, що зелений чай є багатим джерелом поліфенолів, а при ферментації – обов'язковому етапі виробництва чорного чаю – поліфеноли окислюються, втрачаючи свої антиоксидантні властивості.