Новини
Суспільство
Здоров'я
Технології

Вчені розробили імплант, здатний вилікувати параліч

Ізраїльські вчені представили революційну технологію, здатну допомогти паралізованим людям.

Вчені розробили імплант, здатний вилікувати параліч - зображення

Фахівці Центру регенеративної біотехнології Сагол Тель-Авівського університету створили тривимірні тканини спинного мозку людини, пише видання Advance Science.

В основі методу лежить біопсія невеликого зразка жирової тканини живота людини. Як і всі тканини в організмі, вона складається не тільки з клітин, а також із структур під назвою "позаклітинний матрикс". Відокремлені від матриксу клітини були перепрограмовані за допомогою генної інженерії, ставши схожими на ембріональні стовбурові клітини, а структури матриксу після обробки стали персоніфікованим для кожного окремого пацієнта гідрогелем, який дозволяє не викликати імунну відповідь або відторгнення.

Після того, як ембріональні стовбурові клітини помістили в гідрогель, запустився процес, що імітує ембріональний розвиток спинного мозку. Потім клітини були перетворені на тривимірні імпланти нейронних мереж, що містять рухові нейрони, і настав час для практичних експериментів.

Ці тканини нового типу були імплантовані двом різним групам лабораторних мишей: тим, хто нещодавно був паралізований (гостра модель), і тим, хто вже був паралізований протягом певного часу (хронічна модель, еквівалентна року нерухомості в людини). Результати перевершили всі очікування: 100% мишей з гострим паралічем та 80% з хронічним повернули собі здатність ходити. При цьому процес реабілітації не був тривалим.

"Це перший у світі випадок, коли імплантовані тканини людини викликали відновлення у тварині на тривалий термін".

Професор Центру регенеративної біотехнології Тал Двір

Дослідники очікують якнайшвидшого схвалення технології: спочатку для її перевірки на людях, а потім – для широкого застосування.

Нагадаємо, нещодавно вчені з'ясували, які кольори приваблюють комарів.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.