Новини
Довкілля
Земля
Вода
За кордоном

Вчені розповіли, що на Землі з’явиться новий океан

23.07.2020 Бобрик Юлія 0

Як стверджують дослідники, в Східній Африці виникне тектонічний розлом, в результаті чого відбудеться розкол континенту.

Фото: pixabay.com

Про це повідомляє телеканал NBC News.

Ця ділянка континенту в регіоні Афар в Ефіопії розташована на стику трьох тектонічних плит, які повільно відокремлюються одна від одної. У 2005 році в регіоні утворилася тріщина, довжина якої сягає близько 56 км.

Вчені вважають, що в кінцевому підсумку тріщина розколе континент надвоє і створить новий океанічний басейн, проте станеться це приблизно через 5-10 млн років.

«Це єдине місце на Землі, де ви можете вивчити, як континентальний рифт стає океанічних рифтом», – розповів професор Університету Лідса у Великобританії Крістофер Мур.

Інакше кажучи, ця територія є живою лабораторією для вивчення континентального розриву. Завдяки цьому вчені за допомогою детальних супутникових спостережень у поєднанні з додатковими польовими дослідженнями можуть спостерігати унікальні явища, які відбуваються під землею. Правда, навколишні умови не роблять цей процес легким.

Довідка. Долина Афар є одним із найспекотніших місць на Землі. Середня мінімальна температура тут +25°C, максимальна +35°C. Опадів в долині випадає близько 200 мм на рік.

Нагадаємо, на думку вчених, зміни клімату в глибинах океану можуть бути в сім разів швидшими, ніж на поверхні.