Новини
Васильків
Здоров'я

Васильківській лікарні меценат подарував 3 апарати ШВЛ – тепер їх 15

10.04.2020 Надiя Проценко 0

Сьогодні, 10 квітня, Васильківська ЦРЛ отримала подарунок – 3 апарати для штучної вентиляції легень. Тепер їх у закладі 15. Карантин мине, а таке важливе для лікарні медобладнання залишиться для потреб громади Васильківщини.

Апарати ШВЛ подарувала лікарні агрофірма «Світанок» (с. Ковалівка), що є власністю родини Засух – Тетяни та Анатолія. Директор агрофірми «Світанок» Олег Цаплієнко, депутат районної ради, під час вручення подарунку побажав, щоб це обладнання не довелось використовувати.

Як зазначила головний лікар Васильківської ЦРЛ Лідія Пацало в інтерв’ю кореспонденту ІА «Погляд», тепер у лікарні налічується 15 апаратів для штучної вентиляції легень. За її словами, більшість апаратів стоять у реанімаційному відділенні (по одному у пологовому, дитячому й інфекційному відділеннях).

«У випадку, якщо до нас будуть поступати хворі, які потребують реанімаційних заходів, ми одномоментно в реанімаційному відділенні зможемо виставити всі 15 апаратів, тобто в реанімації зможе знаходитись одночасно 15 пацієнтів, під’єднаних до апарату ШВЛ, – зазначила Лідія Миколаївна. У реанімаційне відділення підведений кисень. На сьогодні жоден пацієнт лікарні не потребує реанімаційних заходів, тобто жоден з наявних апаратів не задіяний. Усього в лікарні нараховується 8 лікарів-реаніматологів, які можуть працювати з апаратими ШВЛ. За потреби лікарі-хірурги зможуть пройти короткий курс в Інституті серця з метою навчання роботі на апаратах ШВЛ».

Нагадаємо, що за даними Центру громадського здоров’я, у Київській області станом на ранок 10 квітня 2020 року офіційно підтверджено 140 випадків захворювання на коронавірус. За останню добу підтверджено – 7 нових випадків.

Усього в Україні станом на 10 квітня зареєстровано 2 203 випадки COVID-19, з яких 145 серед дітей.

Фото автора