Васильківщина готується до свята Купала (анонс)
![Васильківщина готується до свята Купала (анонс)](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/07/6226d6d2783a1d3a49129679f190675addb90d85.jpeg)
Здавна в Україні та в багатьох країнах світу відзначають свято Купала у ніч із 6 на 7 липня, перед Івановим днем. Головне у цю ніч – пройти очищення за допомогою вогню та води, тож не дивно, що саме біля річок з року в рік люди збираються, щоб пострибати через вогнище, а неодружені дівчата з нетерпінням чекають цієї чарівної ночі, щоб відпустити на воду традиційний купальський вінок і дізнатися про свою дівочу долю – поворожити на свого «судженого».
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/07/120712.jpg)
На Васильківщині уже розпочалися активні приготування до свята Купала. Визначено локації, готується святковий інвентар, плетуться вінки…
У с. Мар’янівка на території музею-садиби І.С. Козловського відбудеться
родинний фестиваль «Івана Купала» 6 липня, початок о 16:00. Завітайте до садиби, щоб взяти участь у Купальському обрадодійстві, виготовленні Марени та Купала, різноманітних майстер-класах, скуштувати куліша, покататися на човнах.
У смт Калинівка 6 липня у парку Слави на вас чекає яскраве фольклорно-обрядове святкування, Купальське вогнище, запуск вінків тощо. Початок о 19.00.
У смт Гребінки 6 липня на березі р. Протока (вулиця Південна) планується святковий концерт, яскраве театралізоване дійство, конкурси, розваги та дискотека. Початок о 19.00.
У с. Дзвінкове Купальські народні гуляння відбудуться 5 липня на березі р. Ірпінь (біля мосту на село Мостище) о 19.00.